První velká aktualizace pod Microsoftem. SwiftKey 7.0 přidává nástrojovou lištu a nálepky

Od vydaní šesté řady uplynulo zhruba 2,5 roku. Stojí novinky za čekání?

0
SwiftKey
SwiftKey

Jsou to už dva roky, kdy Microsoft koupil za 250 milionů dolarů SwiftKey. Tahle klávesnice se bez problému řadí mezi nejlepší softwarové klávesnice a teď chce být ještě lepší. Byla uvolněna verze 7.0, jež představuje největší vydání pod novým majitelem.

SwiftKey 7.0 přidává do horní části klávesnice nástrojovou lištu, skrze kterou se můžete dostat k dodatečným funkcím, které použijete jen občas. Najdete na ní schránku, GIFy, nastavení apod. pouze podotýkám, že obsah klávesnice pro iOS se od verze pro Android mírně liší. Nástrojová lišta nahrazuje dosavadní přístup k popsaným funkcím, přičemž ji otevřete klepnutím na symbol plus vedle návrhů slov.

Na Androidu k dodatečným funkcím patří stickers (nálepky, chcete-li), které dokonce můžete tvořit. Své oblíbené nálepky si můžete ukládat pro snazší přístup. Zanedlouho bychom se měli dočkat uvolnění několika balíčků nálepek. Dále se časem v USA a Indii dočkají sdílení polohy, zatímco globálně by mělo být dostupné vkládání událostí z kalendáře.

Závěr

Kromě nástrojové lišky a nálepek nepřináší sedmá řada SwiftKey vlastně mnoho nového. Rozhodně nic zásadního. (Až na 28 dalších jazyků, které ovšem mnoho lidí v Česku nezaujmou.) Nelze se divit, vždyť se jedná o dospělou klávesnici, jejíž možnosti už nemohou být o moc širší. V tuto chvíli se vývojový tým už jen může vrtat v maličkostech a ladit výkon, přesnost, inteligenci návrhů slov apod.

Tip: SwiftKey je teď kompletně zdarma

Každý zásah do prostředí pak může ohrozit efektivitu jejího používání, což ostatně platí i pro představenou nástrojovou lištu. Doufám tedy, že se v praxi osvědčí. SwiftKey 7.0 si můžete stáhnout z katalogů Google PlayApp Store.

Ohodnoťte tento článek!