SwiftKey nabízí své „animoji“. Fungují ale s obyčejnými foťáky

Když už text nestačí.

0

Smajlíci vnesli do textu emoce. Grafická podoba jménem emoji pak přinesla srozumitelnější a především mnohem pestřejší škálu emocí, ale také různých akcí nebo věcí. Koncept pak dále posunul Apple, když v roce 2017 umožnil postavičkám na obrazovce přejímat vaše emoce pomocí technologie pro skenování výrazu tváře. Novinku nazval jako animoji.

Od té doby ho někteří zkoušeli napodobit a vůbec nejblíže se zřejmě dostane Microsoft. Animoji v jeho pojetí se nemá stát součástí Windows, ale klávesnice SwiftKey. (Jejíž jádro se ovšem součástí Windows stalo.) Animované postavičky, jež přejímají výraz vaší tváře, se nazývají Puppets. V češtině jim můžeme říkat loutky.

Funkce je aktuálně dostupná v rámci betatestu na platformě AndroiD 7 (a novější). Pro začátek vývojový tým vytvořil postav pět, a sice dinosaura, pandu, kočku, sovu a psa. Nejspíš nepřekvapí, že Puppets nejsou omezeni na zařízení s hloubkovým snímáním. Aplikace využívá obyčejné foťáky. Vývojový tým se kasá, že se unikátním způsobem popasoval s tím, jak z plochých snímků obličeje identifikovat výraz, resp. emoce.

Jak to celé funguje, se můžete podívat v galerii. Řešení je to univerzální, protože v praxi SwiftKey vyprodukuje video, které lze poslat skrze libovolnou komunikační službu.

Zdroj: SwiftKey Blog via Thurrott.com

Ohodnoťte tento článek!