SwiftKey bude ještě přesnější. Pro predikce používá neuronové sítě a rozhodovací stromy

0

SwiftKey je známá klávesnice, která je dostupná pro Android i jablečné iOS. Spojuje v sobě bohaté slovníky, které ještě doplňuje vašimi frázemi ze sociálních sítí nebo mailových komunikací. Díky tomu klávesnice s velkou pravděpodobností dokáže odhadnout, jaké další slovo by se do věty hodilo.

Tyto odhady v současnosti vznikají na základě dvou předchozích slov a výběru nejvhodnějších dalších frází, které jste v minulosti v kombinaci s předchozí dvojicí použili. Ač jsou predikce často velmi užitečné, občas se stane, že se klávesnice „sekne“. Zatím totiž nedokáže brát v potaz, s kým si píšete nebo jestli jde o pracovní či osobní komunikaci.

To by se mohlo změnit s novou verzí SwiftKey, která pro predikci používá speciální neuronovou síť a rozhodovací stromy. Ty se už delší dobu používají ve spojení s velkými daty a složitými analýzami.

Vývojáři slibující umělou inteligenci v klávesnici zní velmi působivě, nutno ale druhým dechem dodat, že rozšíření a funkčnost v nepřeberném množství jazyků bude velmi obtížná. I proto je první alpha verze aplikace dostupná jen v angličtině a vývojáři předem deklarují, že nemusí vše fungovat zcela podle představ.

 

Na druhou stranu ale jde o logický vývoj, kdy současné technologie s umělou inteligencí aktivně pracují a není důvod, proč by se neměla stát součástí běžného života třeba jako součást softwarové klávesnice. Ty se stávají stále pohodlnějšími a dají mi zapravdu nejen ti, kteří řeší většinu svých mailů na cestách.

První zkušební verze SwiftKey Neural je k dispozici ke stažení v Obchodu Play. Zůstává zdarma, zatím však netušíme, jestli ji vývojáři plánují v budoucnu zpoplatnit. Na iOS se s největší pravděpodobností dostane až finální verze, bližší termín však chybí.

Zdroj: SwiftKey

Ohodnoťte tento článek!