Symbian i MeeGo jsou oficiálně mrtví. Nokia ukončila příjem aplikací

0

2. ledna na Twitter proplul nenápadný vzkaz o zavření krámu. Mezi vámi se nenajde mnoho uživatelů, kteří by ještě vlastnili telefon se Symbianem, případně se vždycky exotickým MeeGem. Přesto zavzpomínejme na kus mobilní historie. Symbian se společně s MeeGem definitivně zařadil mezi operační systémy minulosti. Nokia totiž zastavila příjem nových aplikací do katalogů. V tomto roce již vývojáři ani nesmí aktualizovat ty stávající.

K oznámení o plánovaném ukončení obchodu s aplikacemi došlo nedlouho po uzavření obchodu mezi Nokií a Microsoftem. Ačkoli se Symbianem či MeeGem tak jako tak nepočítalo, je pravděpodobné, že chystané odkoupení mobilní divize celou záležitost s ukončením životnosti operačního systému ještě urychlila. Možnost instalace nových aplikací samozřejmě existuje, ale cesta je trnitá a vyžaduje buď vlastní firmware, eventuálně sever pro distribuci. Tedy nic pro běžné uživatele.

 

Stávající aplikace můžete zatím stahovat bez omezení. Zatímco Symbian zůstane v zapomnění, MeeGo má svého duchovního nástupce, byť se nezdá pravděpodobné, že by se výrazněji prosadil.

Zdroj: @Symbian Signed Team via ZDNet

Ohodnoťte tento článek!