Symbian žije, v loňském roce stále zářil

0

O Symbianu se v minulém roce již hovořilo pouze jako o jasné mrtvole. Očividně na tom ale ještě není tak špatně. Nejdříve svými statistikami překvapila společnost O2, u které Symbian jednoznačně vedl v prodejích. Zde byl ale výběr sortimentu značně omezen.

Nyní se ale na veřejnost dostávají celosvětové statistiky (například serveru StatCounter), a ač trochu k nevíře, tak je to jasné. Symbian si přes rok polepšil a stále zůstává na pozici lídra (k tomu mu ale dozajista pomohly výsledky z let, kdy ještě kraloval). Systému, který Nokia zavrhla, se nejvíce dařilo v posledních dvou měsících loňského roku.

STatistika

Nejvíce samozřejmě narostl Android, jehož vzestup je drtivý. Pohoršilo si iOS a vůbec nejhůře dopadlo BlackBerry, které tvrdě přistálo na dně. Windows Phone se do statistik ani nevešly. Zajímavé budou ale rozhodně letošní statistiky, kdy se teprve bude lámat chleba. Android by se měl dle současných trendů dostat na výsluní, iOS se bude snažit udržet rozumnou pozici, Symbian zřejmě „konečně“ padne a Windows Phone jsou velkým otazníkem.

Zdroj: StatCounter (via Pingdom)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář