Syrská elektronická armáda napadla web a sociální sítě Skypu

0

Nový rok neodstartoval u Skypu příliš pozitivně. Syrská elektronická armáda (SEA) napadla systémy známé komunikační sítě. Uživatelská data ale prý nebyla nijak dotčena. Navenek se útok projevil jen spamem na Facebooku, Twitteru a blogu služby.

SEA se v příspěvcích k útokům přihlásila a žádá Skype o konec sledování. Uživatele pak vyzývala, aby nepoužívali Hotmail a Outlook, neboť Microsoft sleduje jejich komunikaci a prodává data vládám.

 

Syrská elektronická armáda je veřejná skupina crackerů podporujících vládu tamního prezidenta Bašára al-Asada. Weby politické opozice nebo západních stránek poškozuje DDoS útoky i přímým napadením dat na serverech. Zatím není jasné, jestli je opravdu nějak napojena na syrskou vládu.

V minulosti už SEA zaútočila na stránky nebo profily BBC, AP, Al Jazeery, Financial Times, NYT, The Daily Telegraph nebo The Washington Post, ale také VoIP sítě jako Viber nebo Tango.

Zdroj: ZDNet | Wikipedia

Syrská elektronická armáda napadla web a sociální sítě Skypu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. řebříček-čku m. (6. mn. -čcích, -čkách) 1. bylina s jemně dělenými listy a s drobounkými bílými n. žlutými kvítky v malých úborech: bot. rod Achillea: ř. lékařský; ř. sličný 2. v. žebříček; — příd. řebříčkovýř. květ; zool.háďátko ř-é; — v. též žebříček