Syrská elektronická armáda se znovu zmocnila blogu Microsoftu

0

Po prvním útoku z kraje roku přišel minulý týden druhý. Syrská elektronická armáda (SEA) pomocí phishingu získala přístupové údaje od zaměstnanců Microsoftu a díky tomu páchala neplechu na firemních blozích. Dnes v noci přišel další útok. 

 

SEA k němu na Twitteru s úsměvem dodává, že nepomůže pouze změna redakčního systému. Naráží tak na fakt, že dříve běžel blog Office na CMS Telligent, ale po útoku Microsoft migroval na WordPress. Chyba je totiž na uživatelské straně, když správci naletěli na podvodnou stránku, kde zadali svá hesla (ta byla mimochodem ve tvaru „Microsoft2“ apod.).

Skupina také slibuje další útoky. SEA stále tvrdí, aby lidi nepoužívali služby Microsoftu, protože údajně sleduje jejich komunikaci a předává data vládním organizacím.

Syrská elektronická armáda je veřejná skupina crackerů podporujících vládu tamního prezidenta Bašára al-Asada. Weby politické opozice nebo západních stránek poškozuje DDoS útoky i přímým napadením dat na serverech. Zatím není jasné, jestli je opravdu nějak napojena na syrskou vládu. V minulosti už SEA zaútočila na stránky nebo profily BBC, AP, Al Jazeery, Financial Times, NYT, The Daily Telegraph nebo The Washington Post, ale také VoIP sítě jako Viber nebo Tango.

Ohodnoťte tento článek!