V autě jako ve vlaku či letadle. T-Mobile nabízí palubní Wi-Fi

0
T-Mobile Chytré auto
T-Mobile Chytré auto

Je to přesně rok, co T-Mobile uvedl novou službu Chytré auto. Zakoupením zařízení zasunujícího se do portu OBD a placením 75 Kč měsíčně jste mohli na dálku sledovat stav a polohu vozu v mobilní aplikaci. V červnu operátor slíbil, že během podzimu nabídne další variantu služby. Zařízení bude obsahovat Wi-Fi hotspot a lepší datový tarif. Včera T-Mobile nabídku představil a od 13. listopadu si ji budete moci zakoupit.

Nová OBD krabička s Wi-Fi a LTE stojí 4000 Kč, ale ušetřit můžete uzavřením dvouleté smlouvy. K tomu přibyly dva nové tarify. První za 249 Kč měsíčně nabízí 5 GB dat, druhý za 499 Kč pak 20 GB.

Chytré auto Chytré auto WiFi standard Chytré auto WiFi premium
paušál 75 Kč 249 Kč 499 Kč
datový limit 50 MB 5 GB 20 GB
cena zařízení 2G 2599 Kč
cena zařízení LTE 3999 Kč 3999 Kč
cena při úvazku na 24 měsíců 1499 Kč 499 Kč
cena pro stávající uživatele Chytrého auta při prodloužení smlouvy o 24 měsíců 1 Kč 1 Kč

 

T-Mobile chce v autech vytvořit palubní Wi-Fi, které se budou připojovat cestující, aniž by museli čerpat data ze svých tarifů. K hotspotu lze připojit až pět zařízení současně, více jich ale v autě stejně asi mít nebudete. Množství dat bude postačovat hlavně na čtení webu, sociálních sítí, hraní her apod. Děti pouštějící si streamované pohádky nebo teenageři sledující youtubery propálí 20 GB za měsíc, než byste řekli FUP.

Od loňska již uživatelé Chytrého auta uskutečnili čtyři miliony jízd, z nichž nejdelší měřila 973 km. Aplikace 325x informovala o poruše vozu, 33x nahlásila odtažení vozu a v 650 případech zákazníci odeslali SMS pomocí SOS tlačítka. Zajímavé je, že za službou skutečně stojí místní pobočka T-Mobilu a mateřská společnost Deutsche Telekom ji postupně zavede i v USA a evropských pobočkách. Více informací najdete na t-mobile.cz/chytre-auto.

V autě jako ve vlaku či letadle. T-Mobile nabízí palubní Wi-Fi
Ohodnoťte tento článek!