Potvrzeno: eSIM míří do Česka, T-Mobile bude podporovat nejen nové iPhony

4
miniSIM | microSIM | nanoSIM | eSIM
miniSIM | microSIM | nanoSIM | eSIM (zdroj: T-Mobile)

Nové iPhony XS, XS Max a XR jako první telefony Applu podporují dualSIM, tedy možnost používat dvě čísla a dva tarify současně. S výjimkou čínských modelů ale firma bude firma do světa distribuovat telefony, které mají pouze jeden fyzický slot pro SIM kartu. Druhá SIM je integrovaná už v telefonu. Jde o programovatelnou eSIM, u níž si operátora zvolíte v nastavení telefonu.

Technologie je zatím málo rozšířená a podle Applu ji nabídne jen 14 operátorů v 10 zemích světa. Český T-Mobile je mezi nimi a dnes nám firma potvrdila, že podpora je skutečně na cestě. Na straně operátora je vše připraveno, čeká se jen na aktualizaci firmwaru telefonu. Ta by měla dorazit do konce roku.

Předpokládáme, že se výrobci začnou postupně od plastových SIM karet odklánět a do svých telefonů a dalších zařízení budou eSIM integrovat. Nové modely Apple iPhone jsou první zařízení s plánovanou podporou eSIM v nabídce T-Mobile a operátor je připravený svou nabídku v budoucnu rozšířit i o další zařízení od jiných výrobců,“ řekl Juraj Bóna, ředitel B2C marketingu a řízení produktů společnosti T-Mobile.

eSIM už najdeme také v iPadech Pro, hodinkách Apple Watch Series 3/4, ale též hodinkách od Samsungu, LG nebo Huawei. Google integroval SIM kartu na čipu do telefonů Pixel 2, ale u nich ji podporuje jen v USA skrz vlastního virtuálního operátora Project Fi.

Na iPhonech mohou eSIM i klasická karta nanoSIM fungovat současně. Uživatel si zvolí, která z nich bude primární, která se bude používat jen na data apod. Operátor se k eSIM přiřadí pomocí mobilní aplikace, případně skrz průvodce s QR kódem, viz nápověda Applu. Druhou možnost využije i český T-Mobile.

O2 již na podpoře eSIM také pracuje, Vodafone je zatím zdrženlivý. Více v článku Jak je to s podporou eSIM v Česku.

Potvrzeno: eSIM míří do Česka, T-Mobile bude podporovat nejen nové iPhony
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 8 hlasů

4 KOMENTÁŘE