T-Mobile i O2 rozšiřují pokrytí a už mají první společné vysílače

0

Dlouholetý lídr je už poslední. T-Mobile má pokryto 49 % populace, Telefónica O2 jen 44 %. Obě firmy včera ohlásily dostupnost 3G sítě v dalších městech a obcích. Zajímavostí také je, že bylo spuštěno prvních deset společných vysílačů, na vzájemné spolupráci se společnosti domluvily už v únoru. Konkrétně se jedná o Humpolec, Hlinsko, Březnici, Dobříš a Volyni.

T-Mobile

Firmy ale nadále pokrývají i na vlastní pěst. T-Mobile se chlubí 128 městy a 336 menšími obcemi, nově mohou síť třetí generace chytat v Šumperku, Českém Těšíně, Strakonicích, Náchodě, jirkově, Mělníku, Dvoře Králové nad Labem, Nymburku, Poděbradech a dalších menších obcích. Do konce roku chce T-Mobile pokrýt 500 měst.

Pokrytí T-Mobile
Mapka pokrytí

Telefónica O2

Telefónica rozjela vlastní vysílače v Ústí nad Orlicí, Kamenici nad Lipou a Pacově. Ještě tento týden přibudou Klimkovice, Adolfovice, Vrchlabí a Velké Meziřící. Celkem už 335 měst a obcí. Do konce června se tento počet rozšíří o dalších 46.

Pokrytí O2
Mapka pokrytí

Zdroj: T-Mobile, O2

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ano. Je to více než ostuda, ale to mě ani nepřekvapuje. Tady nikdo neumí nic udělat pořádně. Příkladem může být ČT4Sport a jejich živé vysílání hokejových přenosů na MS v hokeji 2011. Shodou okolností jsem tento týden maturoval, a tak jsem byl v neděli velmi nemile překvapen. Parádní bylo, že jsem si v pondělí v devět hodin večer otevřel jak zadání testu pro ČJ, tak i jeho výsledky 🙂