T-Mobile má odpověď na O2 – neomezený datový tarif už za 399 Kč

17
T-Mobile
T-Mobile

O2 před měsícem zavedlo nový internetový tarif Fix. Stojí 499 Kč měsíčně, není omezen množstvím přenesených dat, pouze rychlost 20/2 Mb/s. Funguje na 3G a LTE síti všude tam, kam nedosáhne firemní xDSL. Nově se tarif jmenuje Internet Optimal, ale po dnešku už jej možná nebudete chtít. Operátoři si totiž… konkurují.

T-Mobile dnes zveřejnil nový ceník, ve kterém se objevila služba Pevný internet vzduchem. Skládá se ze tří tarifů S, M a L, které se liší cenami a rychlostmi. Datově neomezené jsou všechny. Základní za 399 Kč nabízí až 20/5 Mb/s, za stovku navíc dostanete 50/15 Mb/s a za další stovku 100/25 Mb/s. To je rychlost, kterou s (českým) VDSL ani nedosáhnete.

T-Mobile Pevný internet vzduchem
T-Mobile Pevný internet vzduchem

Ceny jsou stejné pro smlouvu na dobu určitou i neurčitou (O2 chce bez závazku šílených 757 Kč). Liší se však cena instalačního poplatku. S úvazkem na dva roky je za 1 Kč, bez úvazku za 2599 Kč. Rozpočteno do dvou let to dělá asi 108 Kč měsíčně, pořád méně než u O2. A s vyšší rychlostí.

Nové tarify jsou opět důkazem, že není megabajt jako megabajt. Rychlá a neomezená data za pětistovku si nemůžete užít na mobilu, jen s modemem a fixním připojením.

Aktualizováno [15:03] – T-Mobile v ceníku paradoxně ponechal i původní tarify Internet bez drátu, které stojí stejně a nabízejí stejné rychlostní limity, k tomu ale obsahují i datové stropy 20, 40 a 100 GB. Dalších 10 GB je nutné přikoupit za 200 Kč.

[16:59] – Operátor již vydal tiskovou zprávu, kde o nových tarifech informuje. Z ní vyplývá fakt, že internet vzduchem je opravdu pouze fixní připojení. Součástí instalace je outdoorová anténa. Podobně jako O2 bude T-Mobile nasazovat připojení přes LTE jen v místech, kde VDSL není nebo kde není v požadované kvalitě/rychlosti.

Tarif Rychlost Cena
O2 Internet Optimal 20/2 Mb/s 499 Kč
TM Pevný internet vzduchem S 20/5 Mb/s 399 Kč
TM Pevný internet vzduchem M 50/15 Mb/s 499 Kč
TM Pevný internet vzduchem L 100/25 Mb/s 599 Kč

 

T-Mobile má odpověď na O2 – neomezený datový tarif už za 399 Kč
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

17 KOMENTÁŘE

 1. „Operátoři si totiž… konkurují“. Jenom technická. Ad1) MOBILNÍ operátoři, si konkurují v segmentu de facto PEVNEHO internetu. Super. Ad2) Tady si asi fakt můžou konkurovat tak maximálně zase jen mezi sebou. Jak rychlosti tak cenou. Ale OK, už to alespoň na oko nevypadá jako kartel… něco se pohlo.

  • Ad 1) O2 jakožto mobilní operátor je pohled teprve posledních let, historicky je naopak pevně svázán právě s pevnými linkami. A i dnes je v segmentu pevného Internetu se svým xDSL suveréně nejsilnější hráč. Takže je celkem přirozené, že tutéž službu rozšiřuje i prostřednictvím nových technologií (LTE). Že dnes xDSL od CETINu mohou přeprodávat i jiní operátoři jako např. T-Mobile je jen dobře, s cenami to znatelně zahýbalo.
   Ad 2) Jen malá část populace má možnost využívat zajímavější typy připojení jako je optika, kabel nebo lepší bezdrát. Většina se rozhoduje mezi kvalitativně i cenově velice podobným xDSL, vesnickou Wi-Fi a nyní nově LTE. Při této implementaci od T-Mobile, kdy se používá fixní instalace s venkovní jednotkou, se za uvedenou cenu a bez omezení dat naopak jedná o velice zajímavou nabídku, pokud to má uživatel na běžné surfování/stahování a neřeší např. latenci.

   • Ad1) S cenami to zahýbalo naprosto zanedbatelně, to zaprvé a za druhé, lidi zajímá MOBILNÍ internet, ten je teď temátem dne, mobilní data jsou to, co je teď předmětem debat i v poslanecké sněmovně a o tom, je i tento článek – Pevný internet vzduchem, se to jmenuje, takže plantat tady do toho xDSL je úplně OT … bohužel.
    Ad2) Město s cca 55k obyvateli. Protože prostě mám přehled, tak vím, že xDSL už tady nikoho nezajímá a DRTIVÁ většina poulace řeší svůj internet přes WiFi, pak je to kabel (jen o něco menší část) a zbytek využívá znouzictnost typu xDSL, protože je díky tragické infrastruktuře ještě z dob s.p. Spoje prostě takřka nepoužitelný …. bohužel.
    A nemyslím si, že by tohle město bylo vyjímkou, o velkých městech ani nemluvě …. CETIN je totiž Kelnerovka, ti potřebují maximalizovat zisky, ne do něčeho investovat, takže to logicky asi úplně nejlepší (a nejlevnější) řešení nebude že …

    • Naopak, OT je promítat do tohoto článku diskuze o mobilních datech, kterých se tato novinka vůbec netýká. Pouze bulvární nadpis tahá pozornost čtenáře a vzbuzuje dojem, že se to týká právě té aktuální kauzy s mobilními daty. Zde jsme ale bezesporu v segmentu pevného domácího připojení.

     Před nástupem přeprodávaného xDSL byla běžná taxa od O2 kolem 700,- měsíčně. Nyní jsme na 400,-.

     Ten příklad s tvým městem není nic jiného, než „anecdotal evidence“ – z plošného pohledu naprosto nicneříkající. Naopak se dá snadno dohledat, že celých 25% populace ČR žije v obcích pod 10k obyvatel. Z čehož pak vyplývají statistiky jako např. zde, které potvrzují má tvrzení z předchozího příspěvku:
     https://www.cnews.cz/ceskym-internetovym-pripojkam-stale-vladne-wi-fi-roste-optika-i-mobilni-site/

     • Vidíš tam nahoře ten obrázek, jak je na něm vyobrazen LTE vysílač -vs. venkovní jednotka? Jedná se tady NAPROSTO EVIDENTNĚ O MOBILNÍ DATA ano, a diskuse o xDSL je NAPROSTO OT ano? Až tady bude někdy řeč o XDSL, tedy o PEVNÉM PŘIPOJENÍ, bude ten obráze a obecně i celý článek (o názvu tarifu a ceníku operátora ani nemluvím) úplně jinak ano?

     • Obrázek znázorňující fixní instalaci na rodinném domu, úplně stejným způsobem jako v případě Wi-Fi připojení, zcela evidentně hovoří o mobilních datech, lol.

      Ok, v tom případě není o co řešít, díky za pobavení 😀

 2. nic moc, podle všeho o2 má lepší nabídku. Tohle je až moc fixní – na několik metrů. Nabídka od o2 teoreticky umožnuje šoupnout to do tabletu a při pracovním cestováním po městě mít internet bez fup.

 3. Ten druhý tarif, kde je navíc FUP, je ale přenosný internet. „Ano, modem je přenosný. Můžete ho používat přes týden doma a o víkendu třeba na chalupě či jinde. Stačí si s sebou vzít modem a dát ho na chalupě do zásuvky.“ Takže je to v podstatě jiná služba a i když je to úchylné asi to bude koexistovat. A co asi v článku není nebo jsem to přehlídl, k internetu (bez FUPu) je potřeba modem v ceně 2301,- při 24M úvazku (1 + 23*100) a nebo něco přes 6000 bez úvazku, takže minimálně to o další stovku prodraží měsíční náklady, nevím teda jak u O2. Takže mám pocit, že konkurování je zase tak trochu cena přes kopírák, navíc by mě zajímala realita prodejů této služby, jestli nebudou tlačit do VDSL jak to jen půjde, nebo jaká bude reálná rychlost na LTE.