T-Mobile naostro spustil LTE, pokrývá čtvrtinu Prahy

0

Růžový operátor dnes spustil komerční provoz sítě LTE, zároveň oznámil rozšíření pokrytí. Síť nové generace můžete chytit kromě Mladé Boleslavi také v na 26 % území Prahy, což prý dělá 33 % populace. LTE je tak dostupné pro více než 300 000 obyvatel. Do konce roku chce operátor pokrýt polovinu populace Prahy, přičemž další rozšiřování bude záviset na výsledcích aukce kmitočtů.

Pokrytí LTE od T-Mobilu (říjen 2013)
Pokrytí LTE od T-Mobilu (říjen 2013)

LTE od T-Mobilu běží maximálně rychlosti 100 Mb/s (download) a 37,5 Mb/s (upload). Naplno ji ale využijí jen tarifní zákazníci S námi bez hranic, S námi bez hranic+ a uživatelé s datovým balíčkem 10 GB a více. Ostatním bude rychlost uměle omezena na 42/5,76 Mb/s, což je stejné jako u 3G nadstavby HSPA+. LTE už funguje i na běžných SIM kartách, ale dle operátora musí asi 70 % majitelů karet nejdříve požádat o aktualizaci SIM přes portál Můj T-Mobile. U karet starších než z roku 2003 pak T-Mobile doporučuje bezplatnou výměnu na pobočce.

Nová síť je už dostupná a ověřená na telefonech iPhone 5, BlackBerry Q10, HTC One, Nokia Lumia 820 a 925, Samsung Galaxy Note 3 a S4 nebo Sony Xperia Z a Z1. Z tabletů je to Sony Xperia Tablet Z a operátor má v nabídne i dva kompatibilní modemy do USB od Huawei. Stávající test LTE byl ukončen, nyní jede celá síť naostro a využitá data se započítávají do limitu FUP.

 

Zdroj: T-Mobile

T-Mobile naostro spustil LTE, pokrývá čtvrtinu Prahy

Ohodnoťte tento článek!