T-Mobile chtěl oškubat zákazníky a vyhrožoval exekucemi. Sám teď bude platit

15
T-Mobile
T-Mobile
-
Zdroj: T-Mobile

Český telekomunikační úřad potrestal T-Mobile pokutou ve výši 500 000 Kč. Operátor se dle úřadu provinil agresivní obchodní praktikou, když po klientech vymáhal neexistující smluvní pokuty.

S těmi se T-Mobile nejdříve obracel na ČTÚ, ale úřad je zamítal, protože pokuty byly sjednané mimo tělo smlouvy, tudíž jsou podle Ústavního soudu neplatné. Operátor proto vzal do té doby nerozhodnuté návrhy a pokuty začal po klientech neoprávněně požadovat skrz čtyři různé inkasní agentury.

Okamžitá úhrada dlužné částky vám ušetří další náklady a nepříjemnosti. Nebudete-li na tuto výzvu znovu nijak reagovat, zahájí věřitel neprodleně správní řízení u Českého telekomunikačního úřadu a po vydání pravomocného rozhodnutí ihned přistoupí k řízení EXEKUČNÍMU, což vám přinese podstatné navýšení o náklady s tím spojené v průměru o 20 %, minimálně však o částku 5.000,00 – 6.000,00 Kč,“ stálo ve výzvách údajným dlužníkům.

Podle úřadu se jednalo o intenzivní obtěžování (opakované obesílání spotřebitelů výzvami k úhradě neplatně ujednaných smluvních pokut a jejich kontaktování telefonicky), způsobilé vyvolat ve spotřebiteli strach, přičemž požadovány byly i náklady za vymáhání.

ČTÚ rozhodl, že T-Mobile využil svého silnějšího postavení a vyšší právní erudovanosti. Vymáhání smluvních pokut načasoval do doby, kdy dluh za poskytnuté služby elektronických komunikací byl již uhrazený. Zákazníkům s mnohdy více než ročním odstupem začaly chodit různé výzvy, kde jim inkasní agentury vyhrožovaly i exekucemi. T-Mobile přitom věděl, že smluvní pokuty sjednané pouze ve všeobecných podmínkách jsou absolutně neplatné,“ píše úřad v čerstvé monitorovací zprávě.

T-Mobile chtěl oškubat zákazníky a vyhrožoval exekucemi. Sám teď bude platit
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.36%) 206 hlasů

15 KOMENTÁŘE

 1. Hmm, tak to neni potesujici zprava, protoze pokud T-Mobile opravdu jednal tak svevolne, tak pokuta 500 tisic Kc je rozhodne nedostacujici, skoro jako by to rikalo, ze se vlastne nic nestalo. Takze bud je T-Mobile cisty a pak nechapu tu kritiku od CTU nebo jednal spatne a pak je pokuta zcela jiste nedostatecna.

  • Ahoj Redmarxi! Zdravím tě po dovolené (rtx dovolené). Ona ta částka 500.000,-Kč se bude odvíjet od počtu lidí obeslaných upomínkami a pokud porušili některé všeobecné podmínky, tak se bude jednat opravdu o malý počet lidí, protože mě nenapadá co je v podmínkách sankcionováno.
   Jinak je dobré vědět, že pokuty ze všeobecných podmínek jsou neplatné. To jsem nevěděl.

   • Ahoj.
    Dovolena paradni, pocasi vyslo, akorat LTE FUP jsem oddelal na samovolne aktualizace OS a programu behem tri minut a tudiz dovolena byla zcela bez internetu. Ale je to pouziceni pro priste, nez se priste pripojim k netu nasinstaluju si personal firewall. Doted jsem se hloupe spolehal na integrovany ve Win10.

    Jinak jsem si vsiml vydani RTX2070, kde zmerili vykon 7% nad Vega64. Pricemz ta byla mirne nad GTX1080.
    To ovsem neni pravda a kdyby se jednalo ciste o DX10/11, tak je Vega64 naopak horsi nez GTX1080 a tudiz by se dost mozna ukazalo, ze i RTX2070 je v prumeru v DX10/11 horsi nez GTX1080.
    Jenze ja doted nehral jedinnou DX12 hru a tudiz mi je podstatny narust vykonu novych GeForce v DX12 a dokonce prekonani Radeonu docela k nicemu. Tolik teda odpoved, jestli se i dnes muze vyplatit GTX1080.

    • Pokud se LTE připojení sdílelo přes WiFi tak u toho jde ve Windows 10 nastavit, že jde o připojení s placeným objemem. Měl jsem za to, že takovéto připojení Windows 10 pro svou aktualizaci nevyužijí.

     • Jenze nastavit to jde az po vytvoreni site a pokud na to zapomenete nebo proste to neudelate okamzite po pripojeni site, tak zacne smejd sosat. A nejednalo se jen o idiotske Win10, ale i o smejdsky Adobe Reader, ktery se taky okamzite zacal aktualizovat a uz to jelo.
      Navic castecne to zpusobil problem s Androidem, mam nove Android 8 (jeste vice dojebano nez predchozi verze) a nemel jsem to s Windows 10 odzkousene a trvalo mi nez jsem se dokazala pripojit, takze to byl takovy zmatek, ze mi to uniklo.

      T-Mobile si mohl gratulovat, jak jsem projel Twist Data, ale ma utrum, prechazim teda k tomu eMtecku.

 2. Už s nima sice nejsem v žádném závazků naštěstí jsem odešla včas ale předplatila jsem jsem jim tak 20 000 ..za dva roky co mi chodilo nesmyslné vyúčtování a nesmyslné vyúčtování za smluvní pokuty raději jsem to vždy zapálila abych měla klid a ne exekuci na krku pokud je možnost vrátit ty peníze zpět což pochybuju zajímalo kam se obrátit popřípadě kde je udat a podat na ně nějakou stížnost