T-Mobile se připravuje na 5G. Nasadil první mikrovlnný spoj s rychlostí 10 Gb/s

1

T-Mobile spolu s Ericssonem koncem roku 2016 instaloval na jednom pražském vysílači nový mikrovlnný spoj, které umožnuje se zhruba pět kilometrů vzdálenou páteřní lokalitou komunikovat rychlostí 10 Gb/s. Využívá přitom dva 750 MHz široké kanály v E-pásmu (70/80 GHz).

T-Mobile nasadil první 10Gb/s spoj
T-Mobile nasadil první 10Gb/s spoj

Úspěšné nasazení technologie pro operátora znamená, že by mohl sítě nové generace nasadit i tam, kde nelze nebo se nevyplatí natahovat optickou linku. U 5G se počítá s rychlostmi v řádu gigabitů za sekundu.

T-Mobile spolupracuje s Ericssonem v České republice již 20 let a dlouhodobě využívá platformu Mini-Link pro připojení svých základnových stanic,“ říká Ľubor Žatko, ředitel rozvoje a výstavby sítí T-Mobile, a dodává: „Zařízení Mini-Link 6352 přináší spojení s vysokou kapacitou a nízkou latencí – přesně takové parametry budeme potřebovat při výstavbě nových 5G sítí v příštích letech.

Zdroj: T-Mobile

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To je pro tuhle zemi narosto typické. Budeme žasnout nad tím, že někde experimentálně funguje úplný nesmysl, ale k doladění panevropského základu nám chybí tak deset let. Fakt smutný příběh tihleti CZ provideři …