T-Mobile spouští vlastní televizní službu. Už počtvrté

0

Růžový operátor spustí 4. dubna svou již čtvrtou televizní službu. V roce 2006 rozjel pilotní test systému DVB-H, ale komerčně jej nakonec neuvedl. Od roku 2010 do 2014 zase přeprodával satelitní vysílání Skylinku. Loni uvedl mobilní televizi. A nově připravuje T-Mobile TV.

T-Mobile TV nabídne tři tarify
T-Mobile TV nabídne tři tarify

Jde o IPTV, kterou bude poskytovat komukoliv, kdo má dostatečně rychlou linku (na poskytovateli nezáleží). Operátor doporučuje download alespoň 5 Mb/s. T-Mobile poskytne 30denní záruku spokojenosti. Pokud někdo bude se službou nespokojený, nebo bude mít nevyhovující linku, může ihned odstoupit od smlouvy.

 

T-Mobile TV sestává ze tří tarifů. Základ za 399 Kč nabízí 70 kanálů, Standard za 499 Kč jich má 100 a nejvyšším Premium za 899 Kč nabízí 130 kanálů včetně více než 30 v HD. Kromě toho bude možné dokoupit tematické balíčky Rodina (129 Kč za měsíc), Sport (149 Kč), Zahraniční (99 Kč), HBO základ (249 Kč), HBO Komplet (299 Kč) a Pro dospělé (249 Kč). Volitelná bude i Videotéka s nabídkou stovek filmů a seriálů za 99 Kč. Složení kanálů zatím neznáme, podrobnější informace operátor zveřejní až v dubnu.

Kdo má pevný internet od T-Mobilu, televizní tarify bude mít o 100 Kč levněji. Stovku ušetří také ti, kteří si televizi aktivují do 30. 6. 2016. Levnější cena ale bude platit jen po dobu smlouvy (nejspíš dva roky), jako bonus pak ještě první zákazníci dostanou balíček HBO základ na půl roku zdarma.

T-Mobile TV vyžaduje set-top box. Ten stojí 2999 Kč bez smlouvy, případně jej lze koupit na splátky. Korunu zaplatíte předem, dalších 23 měsíců pak po 100 Kč. V ceně všech tarifů je i mobilní televize pro až tři zařízení. Samotná televize nabízí zpětně zhlédnutí až 48 hodin dozadu a online rekordér s uložením až 120 hodin záznamu na 30 dní.

V budoucnu chce T-Mobile rozšířit nabídku kanálů, obohatit videotéku o nové tituly, přidat možnost sledování TV i na počítačích a chystá i aplikaci pro Smart TV, takže by nebylo třeba set-top boxu.

Zdroj: T-Mobile

T-Mobile spouští vlastní televizní službu. Už počtvrté
Ohodnoťte tento článek!