Neomezená data v mobilu nebudú. Nikdy, nech si to všichni zapamatují

16

Tuzemská trojka operátorů nemá v nabídce neomezené mobilní datové balíčky, T-Mobile a Vodafone se to ale částečně snaží zachránit tím, že nabízejí služby StreamOn a Pass, díky nimž si můžete téměř neomezeně sledovat YouTube, poslouchat Spotify apod.

Má to však spoustu háčků a rozhodně nejde o „datování bez počítání“, jak se nám to snaží Vodafone nabulíkovat v reklamách. Fakt, že musíte za mobilní internet platit dvakrát či vícekrát (u Vodafonu), na Cnews kritizujeme už od začátku. Já jsem ihned po spuštění obou služeb napsal jízlivý komentář, za kterým si dodnes stojím. Redakční kolega Radek Kejduš na ně má takovou pifku, že Passy a StreamOn již dva roky po sobě označil v našem výročním shrnutí za nejhorší produkty.

Operátoři navíc dodnes nedokázali vyřešit další z výtek. To, že se vámi používaná služba nachází na seznamu podporovaných v Passu nebo StreamOnu, neznamená, že se skrz ní nebudou odečítat data i z běžného/omezeného balíčku. Typicky jde o reklamy na YouTube, což je jednak nejpopulárnější služba a jednak videoreklamy ve vysokém rozlišení mají i vysokou spotřebu.

TIP: Kouskování internetu pokračuje. Vodafone uvede Cloud Pass

Vodafone ani T-Mobile tato fakta sice nijak netají a jako výjimky je uvádějí v podmínkách (viz galerie), v reklamních materiálech se ale o nich nedozvíte ani pod hvězdičkou a malým písmem. Samozřejmě je složité nebo nemožné detekovat reklamu, která se na YouTubu načítá z jiných zdrojů (které se mohou průběžně měnit), ale to jen potvrzuje nesmyslnost tříštit internet do různých balíčků místo toho, aby si uživatelé mohli zaplatit za skutečně neomezená data. A ta Vodafone, T-Mobile ani O2 nechystají.

Neomezená data v mobilu nebudú. Nikdy, nech si to všichni zapamatují
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 24 hlasů

16 KOMENTÁŘE

 1. Každý nadává na drahá a omezená data, ale málokdo má koule na to, aby řekl, že je prostě za těchto podmínek používat nebude.
  Před 15 lety jsem neomezená data používal. Operátor ode mne za to dostával 850 korun měsíčně. Dneska se operátor tváří, že to nejde a tak ode mne za data nevidí ani korunu, a i zbylé služby jsem omezil na minimum (minulý měsíc jsem platil 27 korun, většinou se vejdu do dvacky).
  Bohužel většina lidí platí a platí a operátoři díky tomu chrochtají blahem. Ale nevyčítám jim to. Podnikatel by měl maximalizovat zisk. Vyčítám to vám, kteří jim ten zisk vytváříte.

   • Hudbu a appky si stáhne offline doma. A mobil má na občasné zavolání a SMS. Taky jsem to tak měl. A až na pár případů, se to docela dá. Ale přiznám se, že už jsem taky zparchantěl a svatou válku utnul s operátory, neboť jak jsem viděl, nemá to cenu.

   • Na mobilu používám cokoliv, i když raději dělám na počítači. Doma mám wi-fi, v práci mám wi-fi, v restauracích je taky běžně wi-fi. Hromadnou dopravou, abych ta data potřeboval někde v autobuse nebo ve vlaku, prakticky nejezdím a při řízení auta jsou mi data na mobilu celkem k ničemu. Když někam jedu, tak si třeba zpáteční spoj vyhledám doma. Prostě počítám s tím, že tam se nepodívám.
    Jde o to, přizpůsobit se. Když mi nedají neomezená data, tak jsem si holt zvyknul používat alternativy. Kdyby neomezená data byla za rozumnou cenu k dispozici, zase bych se přizpůsobil situaci.

  • Před 15ti lety Ti neomezená data nabídnout mohli, protože internet v mobilu využívalo pár lidí. Dneska to používá „každý“ a když to dáš lidem neomezeně, tak zapnou všechny ty nezbytné služby typu Spotify, Netflix a jiné kraviny a ta síť upaží. A jinak, ten Tvůj „argument“ mi přijde jako výrok té debilní ministryně průmyslu, ale to bude asi náhoda 😀 Na jedné straně vyhodit 850 ká (a to byly před 15ti lety slušné prachy) za internet nad kterým se dneska člověk jenom usměje a na straně druhé, teď když to funguje a má to nějaký smysl to nepoužívat, to o Tobě taky hodně vypovídá 😀

   • Proč mi nemohou nabídnout neomezená data dneska, mě nezajímá. Důležité je, že mi je nenabízí a na zdůvodnění vůbec nesejde.
    Před 15 lety jsem vyhazoval 850 korun měsíčně za data jednoduše proto, že jediná alternativa, jak se připojit k internetu u nás na vesnici, bylo vytáčené připojení přes pevnou linku účtované po minutách.

    • „Proč mi nemohou nabídnout neomezená data dneska, mě nezajímá. Důležité je, že mi je nenabízí a na zdůvodnění vůbec nesejde.“ možná to je gramaticky správně, ale vůbec netuším co jsi vlastně napsal 😂 Nicméně tvé politice myšlení to odpovídá bezezbytku 😂

  • málo utrácejících zákazníků bude hodně, jinak by mobil.cz nenabízel internet zadara, pak to zrušili kvůli roamingu. kaktus má neomezený net za 50,- ; emtéčko volání a sms v síti za 4,-
   dřív dokonce vrchní dojiči nabízeli tarif zero, kde se nemuselo platit vůbec nic

 2. Myslím, že Jan Holík se na druhém tweetu operátora O2 ptá docela špatně. Jestli jsem vše dobře pochopil, tak navrhuje operátorovi, aby zvýhodnil služby FaceTime a iMessage, což operátor nemůže, protože by tak porušil síťovou neutralitu. Ani vlastně nevím, jak to dopadlo s tím zvýhodňováním Spotify u O2. Má to ještě?

 3. Neomezená data v mobilu nebudou Nikdy . Ať si to všichni zapamatují .
  ———————————————————————————————————————-

  No Sere Jim Na Ně PES . Jistí to Domácí Připojení .

  Na Mobilní připojení se mi osvědčili Slovenští Operátoři s Předplacenými SIM .

  A to, 4ka.sk – na krátké čerpání Dat ( 4 MB = 1.03 kč.), třeba na Meila, nebo Banka .

  Nebo na rozumné Surfování po Webovkách, s Denním Balíčkem (250 MB = 13 kč.), pro občasné připojení .
  Lze samozřejmě i stahovat (opakovaně obnovovat Data), to se ale pak prodražuje, ale jde to .

  PS: 4ka.sk v Česku jede na 3G – buď Vodafone, nebo O2.cz, lze vybrat……….O2.sk jede na LTE, pouze v síti O2.cz .

 4. Radek Holeček 20.2.2019 at 10:42
  „Před 15 lety jsem vyhazoval 850 korun měsíčně za data jednoduše proto, že jediná alternativa, jak se připojit k internetu u nás na vesnici, bylo vytáčené připojení přes pevnou linku účtované po minutách.“

  No jenze u nas je to tak furt, ja na chalupe nemam zadnou moznost jak ziskat levna data. Tudiz i pres tu drahotu je pro me stale nejvyhodnejsi si syslit data v mobilu co mam od Kaktusu a pouzivat je o vikendu na chalupe s tim, ze minimalizuju pouziti na nutne veci a proste na chalupe nemam HBO Go, nemam Netflix a stahnu si vzdy predem doma piratske ripy. Youtube poustim v 360p, to tolik nezere, reklamy poctive blokuji vsude.

  • Pokud to chcete dneska jen na jedno místo, mobilní operátoři nabízejí neomezený „pevný“ internet (přes mobilní síť) za nějaké 4 stovky měsíčně. To je dle mého akceptovatelná cena.
   Tu možnost jsem tenkrát neměl, ale když už jsem měl neomezená data, využíval jsem je nejen doma, ale kdekoliv, kam jsem jel (třeba ke tchýni).

 5. Před pár lety jsem měl neomezená data od Vodafone(rámcovka za 300kč). Doma jsem mobil používal jako USB modem do počítače a normálně na tom fungoval. Jen jsem omezil stahování her na Steamu, jinak YT s web šlo krásně, člověk kdyby to nevěděl, by to ani nepoznal.