T-Mobile ukončí Internet 4G. Zákazníky převede na tradiční 3G síť

0

Internet 4G od T-Mobilu bude k 31. květnu 2012 ukončen. Stávající zákazníci budou v následujících třech měsících lákáni na novou nabídku k tradiční 3G síti UMTS FDD.

Síť UMTS TDD splnila svou úlohu v době, kdy nabídla v Česku zcela chybějící alternativu k ADSL. Nyní však již síť technicky nestačí současným nárokům,“ říká František Mala, výkonný ředitel marketingu ve společnosti T-Mobile, a doplňuje: „Chceme stávajícím zákazníkům tuto změnu co nejvíce ulehčit, proto jim nabídneme snadný přechod na novější a zároveň cenově výhodnější tarify, včetně možnosti získat nejmodernější datové zařízení za symbolickou jednu korunu.“ 

Huawei

Technologie UMTS TDD už nemá do budoucna co přinést. Tím, že pracuje na nižší frekvenci, jí sice k pokrytí velkého území stačí méně vysílačů, ale zároveň je omezena šířka pásma. T-Mobile sliboval maximálně 2 Mb/s, kdežto ve své 3G síti nabízí až 21 Mb/s a testuje 42 Mb/s. Jenže pro ni nejsou telefony, jedná se o čistě datovou síť, pro kterou musíte mít zvláštní modemy.

Navíc už ani nekraluje pokrytí: UMTS TDD je přítomná pro 63 % populace, kdežto UMTS FDD už pro 83 %. Výhody si prý uvědomili i zákazníci a jen loni přešlo z Internetu 4G na tradiční tarify 35 000 z nich. A ti, kteří ještě zůstali, teď obdrží nabídku nového modemu Huawei E352s-5 za 1 Kč a přechod na tarify, které lze využívat i na mobilech. Ale předchozí tarify 4G zůstanou pro staré smlouvy nadále platné.

Snad už se teď T-Mobile zaměří na opravdové 4G, a to LTE (nebo WiMAX).

Více informací naleznete na t-mobile.cz/4g.

Zdroj: T-Mobile

Ohodnoťte tento článek!