T-Mobile v Česku prodává první telefon s Firefox OS. Koupit, či nekoupit?

0

Český trh zaznamenal další milník. Do prodeje se k nám díky T-Mobilu oficiálně dostal první telefon s operačním systémem z dílen Mozilly. Nebudeme si nic nalhávat, nemáme mnoho důvodů tomuto pokusu příliš věřit.

Alcatel OneTouch Fire E

Za Alcatel OneTouch Fire E zaplatíte 3 399 Kč, a to buď najednou, nebo na splátky. Nebudeme kritizovat parametry. 4,5″ IPS displej s rozlišením 540 × 960 odpovídá ceně. Horší to bude se samotnou platformou Firefox OS. Nejsme si jistí, kolik může uživateli nabídnout. I mnohem větší a rozšířenější Windows Phone mají stále problém se prosadit. Ostatně, včera na to přišla řeč v souvislosti se Sailfish OS.

Kdo by hledal levný telefon na obyčejné brouzdání, volání a psaní zpráv, mohl by OneTouch Fire E stačit. Jinak narazíte při volbě aplikací. Rozporuplná je z našeho pohledu cena. Za lepší cenu seženete např. Lumii 520, která rovněž spadá do kategorie totálních low-endů, dlaždice však jednak zaručují plynulý chod i na slabším hardwaru, jednak nabízí více aplikací.

 

O tom, že v dané cenové kategorii najdete také řadu zařízení s Androidem, která bychom doporučili pro změnu vážným zájemcům o aplikace, se asi zmiňovat nemusíme. Co vy? Našli byste důvod ke koupi Alcatelu OneTouch Fire E?

Parametry


Alcatel OneTouch Fire E
Operační systém Firefox OS 1.3
Obrazovka 4,5″, 540 × 960 px, 245 PPI, IPS LCD
Sítě GSM – HSPA+ 42
Konektivita microUSB, Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, 3,5mm jack
Úložiště 4 GB + microSD (až 32 GB)
Operační paměť 512 MB
Procesor 1,2 Ghz, dvoujádrový
Fotoaparát 5 Mpx, autofocus, přisvětlovací LED; vepředu VGA
Akumulátor 1700 mAh; Li-Ion
Rozměry 129 × 63,5 × 8,2 mm
Hmotnost 103 g

via @TMobile_CZE

Ohodnoťte tento článek!