T-Mobile vylepšuje Chytré auto. Na podzim nabídne i palubní Wi-Fi

0
T-Mobile Chytré auto
T-Mobile Chytré auto

Od loňského podzimu T-Mobile nabízí službu Chytré auto. Prodává malý modul do OBD portu auta, který obsahuje několik snímačů včetně GPS a SIM kartu, díky níž vysílá informace o vozidle do spárovaného mobilu.

Operátor tento týden službu doplnil o nové funkce. V aplikacích přibylo SOS tlačítko, které umožňuje v případě nehody odeslat bezplatnou SMS s předdefinovaným textem a polohou vozu až na pět čísel. Na mapě pak lze nově sledovat polohu až tří aut. To pro ty, kteří mají doma větší vozový park, a chtějí jej monitorovat celý.

Největší zajímavost ovšem přijde na podzim. T-Mobile slibuje, že prostřednictvím modulu bude možné v autě vytvořit Wi-Fi síť, aby cestující nemuseli plýtvat daty ze svého tarifu. Podrobnosti ale neznáme, do zprovoznění služby je zatím brzy.

Nabízejí se ale tři otázky. Je už Wi-Fi ve stávající modulech, nebo bude třeba koupit nový? Kolik bude funkce hotspot stát a jaký bude datový limit? Současný tarif za 75 Kč měsíčně má jen 50 MB. To stačí na telemetrická data. Ale při surfování na mobilu to propálíte rychleji, než byste řekli FUP.

Ohodnoťte tento článek!