T-Mobile: Průměrný zákazník už spotřebuje přes 1 GB dat za měsíc

8
T-Mobile
T-Mobile
-
Zdroj: T-Mobile

T-Mobile zůstává největším mobilním operátorem, meziročně dokonce ještě vyrostl. Dle finanční zprávy za rok 2017 měl 6,18 milionu zákazníků, o 2,1 % více než v roce 2016. Jasně vedou paušály s 3,85 milionu SIM karet (4,5% růst) oproti předplacenkám s 2,32 milionu karet (1,7% pokles).

Operátor loni představil nové tarify s více daty (ale také o něco vyšší cenou), což se projevilo i ve vyšší spotřebě. Ti s paušálem už za měsíc využijí více než 1 GB. T-Mobile také navýšil pokrytí LTE na 98,8 % populace (v roce 2016 to bylo 95,8 %) a také rozjel výstavbu nové sítě pro internet věcí. A jako první v Česku začal na vysílačích využívat 10Gb/s mikrovlnné spoje.

T-Mobilu rostl nejen počet mobilních zákazníků, pevný internet přes xDSL u něj využívat již 174 000 zákazníků, o 25 % více než v roce 2016. T-Mobile TV sleduje 37 000 zákazníků, meziročně třikrát více.

Za celý rok 2017 operátor utržil 27 miliard korun (2,2% růst), z toho 18,8 miliardy mají na svědomí mobilní služby (2,6% růst). Provozní zisk EBITDA nicméně meziročně klesl o 5,9 % na 10,4 miliardy. Další informace o hospodaření T-Mobilu najdete na Euro.cz.

Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘE

 1. Ale no vážne ? No neverím. Žeby tak tie sprosté hlavy dali aj nejaké normálne paušály ? Prečo chytra EU nespravi konečne niečo rozumné a nedá v rámci EU rovnakej firme za paušál v rovnakej cene rovnaké podmienky ?
  Prečo pár km za hranicami majú pomaly neobmedzene paušály a Slovak/Čech má smiešnych pár MB limit ?

  • Situace v CR se docela podstatne zlepsila. On si sice T-Mobile doji pres tarify sve zakazniky, ale zaroven si zalozil nekolik „virtualu“, kde se da zit podstatne levneji na kredit a balicky sluzeb.

   Jinak 1GB dat mesicne nevim jak ty lidi dokazou udelat. Predpokladam, ze asi hlavne nejaky streamy (youtube, online video apod.).
   Ja udelam tak 300MB za mesic maximum, ale fakt je, ze doma mam kabel (wifi) a wifi je i v praci, takze data jsou jen na cesty a video sleduju online minimalne.

  • Upřímně nechápu proč sledovat nějaké videa na mobilu přes předražené data. Skoro každá domácnost má pevné připojení s wifi, skoro každá hospoda, restaurace má wifi zdarma, spousta vlaků, autobusů mají wifi zdarma, spousta veřejných budov mají wifi zdarma, značná část zaměstnavatelů mají wifi zdarma.
   Prostě nechápu proč bych měl sledovat videa na internetu z mobilních dat, když tě třeba pár minutové videa ve slušné kvalitě může stát desítky korun.