T-Mobile zvyšuje počet aplikací v balíčku StreamOn. Má jich pořád méně než Vodafone a stále jde o hloupost

0
O2, T-Mobile a Vodafone
O2, T-Mobile a Vodafone
-
Zdroj: loga: O2 / T-Mobile / Vodafone / koláž: Cnews

Na rozdíl od O2 se Vodafone a T-Mobile pouští více na tenký led síťové neutrality a se svými balíčky ji do určité míry porušují. Oba operátoři se brání tvrzením, že nezvýhodňují žádnou konkrétní službu, ale nedá se popřít, že zvýhodňují určitý typ dat. V případě T-Mobilu jde o balíček StreamOn, který cílí na služby poskytující audio a video. U Vodafonu jde o čtyři balíčky zvlášť pro video, audio, sociální sítě a chat. O2 má již dlouho balíček Spotify Premium pouze pro tuto jedinou aplikaci. Podrobněji o tom psal již Lukáš Václavík a není o co stát.

T-Mobile v pátek oznámil zvýšení počtu aplikací, které obsahuje jeho balíček StreamOn o dalších deset. Teď je to již celkem 26 aplikací, které po zaplacení měsíčního poplatku 249 Kč nebudou čerpat vaše data. Konkrétně: HBO GO, YouTube, Apple Music, Deezer, T-Mobile Mobilní TV, Stream.cz, Seznam Zprávy, Pohádky (od Seznam.cz), Prima PLAY, VOYO, Youradio, DVTV (provozuje Aktuálně.cz), Evropa 2, Frekvence 1, iRadio, Radio Wave, Radiotéka: audioknihy do kapsy, Tidal, Horizon Go, Digi2Go, dětské rádio Pigy, Videopůjčovna Banaxi, Selfnet TV, Interaktivní TV, Lepší TV a Kuki.

Nabídka T-Mobile StreamOn:

screenshot-2018-02-05-02-00-11

Vodafone má balíčky hned čtyři. Pro video obsahuje: YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, HBO GO, Stream.cz, Seznam Zprávy, Pohádky, Sledování TV, DIGI2GO, Prima PLAY, Horizon Go, Lepší.TV, Kuki, Selfnet TV, Interaktivní TV. Pro audio pak: Deezer, Apple Music, Tidal, MusicJet, Evropa 2, Frekvence 1, Youradio, Pigy, Rádio Zet, Dance Radio, Rádio Bonton, Spotify Music, iRádio, Rádiotéka, Radio Wave.

Nabídka Vodafone Pass:

Balíček Cena Služby
Social Pass 99 Kč Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest
Chat Pass 99 Kč Facebook Messenger, WhatsApp, Viber, Telegram, Vodafone Message+
Video Pass 199 Kč YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go, Stream.cz, Seznam Zprávy, Seznam Pohádky, Sledování.TV, Digi2Go, Lepší.TV, Horizon Go, Kuki TV
Music Pass 99 Kč Apple Music, Deezer, Tidal, MusicJet, Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Dance Radio, Youradio, Pigy.cz, Radio Zet, Spotify

Většinu aplikací mají oba operátoři společných, rozdíl je jen v několika z nich. T-Mobile nabízí navíc svoji IPTV (mobilní verzi), Voyo, DVTV a videopůjčovnu Banaxi. Vodafone má navíc Netflix, Amazon Prime Video a IPTV Sledování TV. Z rádií má navrch také Vodafone (MusicJet, Rádio Zet, Dance Radio, Rádio Bonton, Spotify Music).

Obě nabídky jsou k ničemu, Vodafone má o něco lepší

Čistě podle aplikací je na tom Vodafone s nabídkou o něco lépe, ale zase má o to více omezení. T-Mobile zatím nepřinesl Netflix, přestože už mu k němu mateřský Deutsche Telekom dává přístup. O2 podle mých informací kromě existujícího balíčku se Spotify nic obdobného nechystá.

S cenou to záleží od balíčku, Vodafone totiž nabízí zvlášť video za 199 Kč a zvlášť audio za 99 Kč (případně ještě v balíčku s dalším Passem o něco výhodněji), zatímco T-mobile všechno dohromady za 249 Kč. O2 za možnost neomezeně poslouchat Spotify chce 159 Kč, což je proti Vodafonu drahé, ale u něj nejde pouze o možnost přehrávání, ale o celou službu Spotify Premium. Tu byste si samotnou koupili po přepočtu asi 150 Kč, takže vám O2 vlastně akorát přeprodává Spotify a navrch neúčtuje data.

O2 je rozumné

Nabídka O2 je ve  srovnání s tím, co se síťovou neutralitou nyní dělá konkurence, zatím nejférovější. Operátoři chtějí platit za drahá data a místo zlepšení situace zavedli akorát druhou platbu, tentokrát za určitý typ dat. Jako by snad pakety s hudbou byly něco jiného, než pakety s e-maily. Omezení jejich balíčků jsou přitom poměrně velká, můžete se potkat s nižší kvalitou nebo ani nesmíte využít většinu dat právě přes balíček. všechny jsou popsány v odkaze na začátku článku a není to hezké čtení.

T-Mobile zvyšuje počet aplikací v balíčku StreamOn. Má jich pořád méně než Vodafone a stále jde o hloupost
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů