Tablet na surfování za 3 tisíce!

0

Blogeři z TechCrunch se rozhodli, že je již nebaví čekat na splnění jejich snu o ideálním „surfovadle“ a proto si jej vytvoří vlastními silami. Iniciátoři této akce si výsledný produkt představují jako tenký tablet s dotykovým LCD displejem a úspornou HW výbavou, která bude pohánět pouze prohlížeč a nějaký IM klient – například Skype.

Nejzajímavější na tomto projektu je jeho komunitní ráz – TechCrunch vyzval své čtenáře, aby se zapojili. Nyní probíhá něco jako „nábor„, do kterého se hlásí jedinci schopní přispět do vývoje svými znalostmi. Navrhovaná cena – 200 amerických dolarů je sice stanovena jako cíl, ale jen těžko říct, zdali se jí podaří splnit.

Levný webový tablet zatím nemá jméno a jeho grafické ztvárnění je silně orientační – finální podoba (když vůbec vznikne …) může být odlišná. Navrhované parametry zahrnují 512 MB operační paměti a 4 GB datového úložiště. Přesnější idea o procesoru zatím nepadla – důležitá bude hlavně otázka ceny a spotřeby.

Kolegům z TechCrunch v této aktivitě rozhodně držíme palce. Takto koncipované zařízení by skutečně mohlo být výborným technickým doplňkem pro plnohodnotný internet a komunikaci.

Zdroj: TechCrunchIT.com

Ohodnoťte tento článek!