Herní obchody rozdávají. Stáhněte si chválené adventury Tacoma a Oxenfree

2

Pokud vaše herní knihovna ještě nepraská ve švech, můžete si do ní přidat další dva tituly. Humble Bundle bude až do neděle rozdávat hru Tacoma, stačí se přihlásit k odběru jeho newsletteru a obchod vám jim nabídne k přímému stažení pro Windows, macOS a Linux. Tentokrát je to bez mezičlánku v podobně Steamu, dostanete instalátor hry, která neobsahuje DRM. Epic Games Store pak v následujících dvou týdnech bude rozdávat Oxenfree.

Za Tacomou stojí tvůrci indie hry Gone Home, jednoho z nejslavnějších zástupců žánru walking simulátorů. I Tacoma je spíš interaktivním filmem, který prožijete, ale už moc neovlivníte. Hra vás pošle na vesmírnou stanici v roce 2088, kde došlo ke katastrofě, kvůli níž zahynula celá posádka. Vy musíte s pomocí lodní umělé inteligence a holografických záznamů zjistit, co se doopravdy stalo. Tacoma si v recenzích odnesla průměrnou známku 76 %.

TIP: Na Cnews sledujeme, které hry a aplikace jsou dočasně zdarma

Oxenfree je klikací 2,5D adventurou, ve které se parta kamarádů vydá na opuštěný ostrov, kde je čeká spousta nadpřirozených věcí. Vaším úkolem je zjistit, co se děje. A přežít. Oxenfree má sice béčkovou zápletku, ale provedení se povedlo na jedničku. Po světě se můžete libovolně pohybovat, dialogy s postavami se různě větví a vaše rozhodování má mít vliv na to, co se bude dít. Hra má podle Wikipedie dokonce pět různých konců. U kritiků pak Oxenfree uspěla s průměrnou známkou 80 %.

Herní obchody rozdávají. Stáhněte si chválené adventury Tacoma a Oxenfree
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů

2 KOMENTÁŘE