Tahle mapka vám ukáže pokrytí LTE u vás doma, na dálnici i železničním koridoru

3
BTS vysílač
Ilustrační foto (zdroj: blickpixel / Pixabay)

Český telekomunikační úřad na jaře spustil novou mapku pokrytí sítí LTE, najdete ji na adrese lte.ctu.cz/rk. Úřad ji označuje jako 2.0, protože má nejen nová data, ale také funkce. Přibyly dvě další velikosti mapy, možnost změnit podklad na administrativní mapu (jen s názvy obcí a hranicemi okresů) a konečně je možné v interaktivní podobě sledovat, jak je na tom pokrytí železničních koridorů a dálnic.

Uživatelské rozhraní mapky není zrovna nejpřívětivější. To hlavní se nachází v levém menu. Vyberete si operátora, kmitočtové pásmo (případně všechna pásma) a data pokrytí. U plošné mapy, dálnic a koridorů modrá barva značí pokryté území. Okresy jsou již pokryté všechny, ale jen ty s alespoň 95% pokrytím jsou vyznačeny zeleně, zbytek červeně. Nechybí ani vyhledávač, takže si můžete jednoduše ověřit dostupnost sítě na libovolném místě Česka.

Kdo má radši čísla, místo grafické mapy pokrytí se může přepnout do karty s tabulkovým pokrytím okresů (a obcí), dálnic i železničních koridorů.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Díval jsem se na železniční koridory a tam, kde jezdím, to moc neodpovídá – mapa je hodně optimistická. Například v úseku Choceň-Zábřeh se z vlaku skoro nedá volat. Terén tam signálu nepřeje, je to samé klikaté údolí. Možná je nějaký signál „venku“, ale uvnitř vlaku, navíc často za pokovenými okny, je to marné. Taková mapka pak skoro k ničemu není 🙁

  2. Ta mapka je bohapusta lež. Z míst které osobně znám je pokrytých s bídou 50% přičemž jsou ještě i dneska místa kde si ani nezavolate (a fakt tím nemyslím Macochu) natož aby tam fungoval internet. Myslím že by si operátoři mohli přestat alibisticky honit trika nějakýma bizarnima mapkama a začít za ty prachy konečně něco reálně dělat pro zákazníka.

    • Souhlas, ta mapa je totální sračka, podle ní je LTE úplně všude, označená jsou i místa, kde vím, že široko daleko nejede prakticky ani 2G, natož 4G, a to beru v potaz vlajkové modely, u kterých předpokládám kvalitní příjem signálu. Takovou mapu si můžou strčit akorát tak do hajzlu. Ale tak co se dá čekat od lidí, kteří jdou operátorům na ruku jako první že.