Pravděpodobně byste museli žít na jiné planetě, než by vám unikla jedna z nejdůležitějších událostí pro mladou generaci. Vzhledem k popularitě a více než 54 milionům platícím lidem, kteří propadli kostičkovému světu, akvizice studia Mojang redmondským gigantem patří k důležitým událostem. Co se s Legem pro digitální generaci stane?

Ukončení vývoje pro cizí platformy na dohled naštěstí není. Naopak, zatím budou podporované platformy přibývat. Phil Spencer, vedoucí programu Xbox, na Twitteru před pár dny potvrdil, že se Minecraft podívá také na domácí mobilní platformy. Je známo, že původní autor Minecraftu neměl rád Windows 8 a katalog aplikací pokrytecky považoval za svazující.

 

Jenže každá moderní mobilní platforma centralizovaný obchod s aplikacemi poskytuje. Kostičky se už podívaly na Android nebo iOS. Byl by opravdu podivné, kdyby nevznikla verze hry pro Windows 8 a Windows Phone. Teď už víme, že k tomu dojde, oznámení ale bylo velmi stručné. Ani přibližně netušíme, kdy se dočkáme.

Ačkoli v tuto chvíli Microsoft jednoduše musí podporovat konkurenční platformy, časem by se mohl pokusit z úspěšného titulu vytěžit popularitu a pokusit se jím prodat vlastní platformy.

Zdroj: ‏@XboxP3 via Neowin

Ohodnoťte tento článek!