Také AMD dodává vzorky Llana

0

Krátce poté, co se Intel nechal slyšet, že dodává vzorky procesorů nové architektury Sandy Bridge, také AMD oznámilo, že svým velkým zákazníkům již dodává vzorky čipu Llano a pochlubilo se také, že interně má k dispozici prototypy jádra Ontario.

Llano bude nejbližším soupeřem prvních modelů rodiny Sandy Bridge od Intelu. Na jednom kousku křemíku nabídne čtyři procesorová jádra současné architektury (K10.5/Phenom II) a grafický akcelerátor vycházející z rodiny Evergreen se 400 stream procesory (tedy přibližně na úrovni Radeonu HD 5570 s jádrem Redwood). Llano má být vydáno počátkem příštího roku, tedy podobně jako první modely Sandy Bridge.

Jak lze vyčíst i ze stále dokola omílané a možná už ne zcela aktuální roadmapy, Ontario je úsporný procesor s integrovaným grafickým jádrem určený pro ultramobilní zařízení. Je založen na nové architektuře Bobcat, se kterou chce AMD konkurovat procesorům Atom od Intelu. Minibooky a kapesní počítače na něm založené by mohly být v obchodech někdy v průběhu roku 2011.

Zdroj: X-bit labs

Také AMD dodává vzorky Llana

Ohodnoťte tento článek!