Také Chrome a Chrome OS zobrazí video v samostatném okně. Google chystá režim PiP

Chcete se při práci dívat na video s koťátky?

0
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Režim Picture in Picture je v poslední době oblíben. To myslím tak, že se objevuje jako základní nová funkce v operačních systémech či jiných softwarech. Podporuje jej Windows 10 Creators Update, macOS Sierra, iOS 9 (a novější) nebo zatím teprve chystaný Android O. Podporu nabízí např. také Opera. Google režim obrazu v obraze podle nových informacích chystá také pro Chrome, potažmo Chrome OS.

V tomto prohlížeči či operačním systému můžete již dnes používat doplňky jako PIP Video, byť se Google ve Chromu 54 rozhodl odstranit podporu interních panelů, výsledkem čehož je značné omezení doplňků zprostředkovávajících PiP. Vlastně se skutečného PiP nedá dosáhnout, doplňky jen otevírají videa v samostatných oknech, která ovšem nemůžete snadno přinutit, aby zůstávala vždy viditelná.

Bude-li podpora PiP integrována přímo v prohlížeči, bude to tak nejlepší. Funkce se objevila v kanálu Canary, do finální podoby má tudíž ještě daleko. Pravděpodobně spíš měsíce než týdny. Podle přispěvatele webu Chrome Story režim zatím reálně ani nefunguje, Google si zatím spíše jen připravil uživatelské prostředí. (Aktuálně jde o experimentální funkci na stránce chrome://flags.) Režim obrazu v obraze by měl být dostupný ve Chrome OS a pak ve Chromu pro Windows, macOS a Linux.

Ohodnoťte tento článek!