Také Outlook pro Android podporuje doplňky. Zatím jen u účtů od Microsoftu

Doplňky pro lepší e-mailovou komunikaci.

6
Outlook pro Android
Outlook pro Android

Je to již zhruba půl roku, co Microsoft do Outlooku pro iOS přidal podporu pro doplňky. Teď se jich dočkali také ti, kdo používají Android. Doplňky mohou dát poštovnímu klientu významnou výhodu. Připomínám, že soudobý Outlook pro mobily je následovník oblíbeného pošťáka Acompli a kalendáře Sunrise. Tyto produkty Microsoft koupil koncem roku 2014, resp. začátkem roku 2015.

Pár doplňků pro základní kancelářský nástroj si Microsoft vyrobil sám, pár jich dodaly partnerské firmy. Zatím jsou podporovány u účtů ve službách Outlook.com a Office 365. Časem přibude podpora pro Gmail. Doplňky naleznete v nastavení aplikace.

Co si můžete zkusit? Wrike je nástroj pro koordinaci týmů, JIRA slouží jako komplexní komunikační nástroj pro vývojářské týmy, MeisterTask vám nabídne správu úloh (úlohy vytváříte z e-mailů) a je opět vhodný pro týmy. Nechybí ani „uvolněné“ doplňky zábavního charakteru jako Gfycat, jenž vám zprostředkuje paletu pohyblivých GIFů.

Doplňky najdete v nastavení aplikace (foto: Microsoft)
Doplňky najdete v nastavení aplikace (foto: Microsoft)

Ze starších doplňků pro Outlook mohu jmenovat např. Evernote, Dynamics 365, Microsoft Translator, Nimble, OnePlaceMail, Smartsheet a Trello. Pokud zatím v aplikaci doplňky nevidíte, počkejte. Distribuce funkce může trvat několik týdnů. Outlook pro Android seženete v obchodě Google Play.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. Hm. Po přechodu na Android jsem Outlook používal, ale rychle jsem přišel na to, že standardní androidí aplikace Mail, Kontakty a Kalendář spolupracují (při správném nastavení) s Outlook.com bez potíží a Outlook letěl pryč. Je sice hezčí, ale jeho použití není pohodlné. Kdyby byl jako na Windows Phone / Mobile, tedy každá část (Lidé, Pošta, Kalendář) zvlášť, aby se nemusel nejdřív startovat Outlook a pak v něm teprve hledat, kde je kalendář, tak bych jej možná používal, ale takhle ne…

    • Jinými slovy jsi po přechodu na Android konečně pochopili, že to, cos tady roky tupě hejtoval, protože jsi to nikdy předtim ani neviděl, ani nezkoušel, zjistil, že to funguje úplně normálně a možná ještě lépe, než to jediné cos doposud znal. Kdyby se takhle konečně přiznali všichni Windows lovers, kteří právě objevili kolo, pochopili kudy vede cesta a že nemusí být odkázáni na diktát corporatu, to by byla událost roku 😀 Palec nahoru!

    • 😀 díky, ale že mám pravdu jsi mohl uznat i jiným způsobem,tohle vypadá dost beznadějně, prostě jsi měl napsat „OK, byl jsem blbě, teď už to vim“ a je vymalováno 😀 Nakonec, já s tebou souhlasím až na jednu věc a to je můj vs. Tvůj trolling,kam já se na tebe hrabu. A jinak souhlas. O i lidi kteří mají pravdu a dokážou věci řícti a vyřešit jednou větou není na fórech zájem, protože snižují naklikanost a to není dobré. To kdybys nějaké fórum někdy spravoval tak bys to věděl, protože to je základ.