Takhle bude vypadat dokovací stanice pro Galaxy S8, z něhož se po připojení stane počítač

Samsung se také chystá na budoucnost. Už víme, jak bude vypadat dokovací zařízení, pomocí něhož z telefonu vyrobíte počítač.

6
Samsung
Samsung

Budoucnost je hybridní. Ke slibným konceptům paří možnost udělat počítač z telefonu. Připojit telefon pomocí dokovacího zařízení k obrazovce a nabídnout připojení klávesnice a myši, to patří ke konceptům, které v poslední době prozkoumával hlavně Microsoft, ačkoli nebyl první. Microsoft to nicméně nebude mít jednoduché, protože konkurence nespí.

S podobným režimem – nazvaný bude Dex – vyrukuje Samsung a půjde o jeden z hlavních taháků Galaxy S8. To prozradil před pár týdny Evan Blass. Na webu Android Police se dostali k novým informacím a jednomu obrázku. Galaxy S8 bude možné připojit k dokovacímu zařízení, které bude vypadat podobně jako na snímku. Mělo by se otevřít a telefon na něj obrazně řečeno posadíte. Ve spodní části bude umístěn konektor HDMI. Na oficiální informace si počkáme do března.

Koncept dokovacího zařízení pro Galaxy S8
Koncept dokovacího zařízení pro Galaxy S8 (Foto: Samsung)

Buď jak buď, bude zajímavé sledovat souboj výrobců. Proto Microsoft potřebuje nastartovat ekosystém univerzálních aplikací – se samotným desktopem souboj o budoucnost nevyhraje.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE