Takhle bude vypadat nový Seznam Email. Je šikovnější a rychlejší

11
Seznam Email
Seznam Email

Seznam provozuje přibližně 10 milionů e-mailových schránek, ty všechny by za pár měsíců mohly změnit podobu. Firma dnes spustila veřejný betatest nové desktopové verze webu, která mění technologie na pozadí i vzhled na popředí.

Firma slibuje, že web výrazně odlehčil, a bude tak rychlejší. Mé první zkušenosti to potvrzují, reakce ve schránce jsou opravdu svižnější. Mění se ale také vzhled. Kdo už používá zjednodušený motiv z roku 2013, toho žádná revoluce nečeká. Jen drobné úpravy barev a velikostí prvků.

Aktuální testovací verze ale přináší jednu užitečnou novinku. Editor zpráv je plovoucí. Lze minimalizovat, přečíst si doručenou poštu (a případně z ní něco zkopírovat) a rychle se vrátit zpět do editoru. Najednou přitom můžete mít rozepsaných více zpráv. Vedou k nim tlačítka, která zůstávají na v pravém spodním rohu stránky.

Seznam upravil i správce kontaktů. Všichni, se kterými jste si dříve psali, mají automaticky vlastní položku v adresáři. Tu lze upravovat, přidat detaily a u každé je navíc vidět přehled souvisejících e-mailů. Přímo z adresáře lze také rychlou zprávu odeslat.

Žádné jiné změny nejsou patrné. Dvoufaktorové přihlašování také chybí. Snad jen zatím. Je ostuda, že Seznam tuto funkci ještě neimplementoval. Do testu se můžete zapojit i vy. Ve schránce je nahoře nové tlačítko Vyzkoušet nový Email. Pokud jej nevidíte, můžete si požádat o přístup na adrese email2017@firma.seznam.cz.

Takhle bude vypadat nový Seznam Email. Je šikovnější a rychlejší
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (57.5%) 8 hlasů

11 KOMENTÁŘE

 1. GRATULUJI MLADÉ FRONTĚ DNES ke zprznění CNEWS. Má reakce byla ve stylu opravy traktoru Lakatoš a dovolím si upravit text: „Jakmile tě někdo pozdraví: „Dobrý den, jsem z mladé fronty dnes“ tak ho ihned majzni tyčkou po hlavě. Tady ten nepřehledný hnus si strčte víte kam. ČAU.

  • 1. Změna webu je nutná, aby zůstal do budoucna funkční a postupně se nerozpadal vinou nových a nových problémů, které řada z vás asi už i registrovala. Mimochodem by měl konečně fungovat slušně mobilní web, který byl už řadu měsíců docela bolavé místo.
   2. Mladá Fronta a.s. (majitel Cnews.cz) je jiný subjekt než Mafra (Dnes, Lidové Noviny, idnes)., vlastněný jiným podnikatelem. Je to tak už od devadesátých let, ale pořád to lidi plete 🙂
   3. „ihned majzni tyčkou po hlavě“ — stálo by za to trochu se odreagovat, mslím, když vás při takto malicherných popudech přepadají tak násilné myšlenky. Mimo počítačové hry, když majznete někoho tyčkou po halvě, tak ho můžete zabít, nebo mu aspoň způsobit závažné trvalé následky. Klečet na hrachu…

   • Mladou Frontu osobně znám především jako knižní vydavatelství, v každém případě mě přijde až zarážející kolik webů za posledních pár let skoupily a když se podívám tak ten designe všech stránek je skoro stejný a mimo jiné je většina jich vyhlášené velmi otravnýma reklamama. Hádám, že se tyto stránky taky brzo zabarví spoustou reklam a nebudete tak ani muset řešit to, že teď ta spousta bílé lidem vypaluje oči.
    Jinak chápu to dobře, že Extra Publishing stále funguje nezávisle a pouze prodaly cnews.cz?