Takhle vypadá nejmenší USB modul pro Bluetooth 3.0

0

Určitě jste se už setkali s miniaturními Bluetooth USB dongly, které sotva přesahují samotný konektor. Na Aukru, eBay nebo přímo na čínském tržišti DealExtreme je i s cestovným a balným koupíte okolo stotokoruny. Americký výrobce Cirago však prodává modul snad ještě o něco menší (rozměry 13 × 19 × 3 mm) a navíc splňuje specifikace Bluetooth 3.0.

Zdroj: Cirago

I když to nemusí být jisté, protože Cirago uvádí dost zmatečné údaje. Možná podporuje některé další funkce nového rozhraní, ale vyšší rychlost (HS) nikoli. U propustnosti nadále zůstává značka EDR (enhanced data rate), což značí maximum 3 Mb/s a ne 24. Model BTA3310 pracuje jako Class 2, takže má nižší vyzařovací výkon a dosah jen 10 metrů. V nabídce výrobce je ještě BTA6310 (Class 1) s dosahem 100 metrů, ale také většími rozměry.

Oba podporují všechny moderní verze Windows, Mac OS X i Linuxu. Jen ta cena se nepřibližuje hračkám z DealExtreme. Za menší model zaplatíte 30, za větší 40 dolarů. Holt daň za „značku“ a nové technologie.

Zdroj: Cirago (via Ubergizmo)

Takhle vypadá nejmenší USB modul pro Bluetooth 3.0
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Běžnou nudou? 🙂

  Já si myslím, že kdyby do takového automatu přidali kameru napojenou na aplikaci pro rozpoznávání obličejů, mohli bychom být baveni ještě více:

  1) statistiky vypitých nápojů z těchto automatů (litry, druhy)
  2) slideshow našich portrétů vyrobených v moment vhazování peněz do automatu
  3) časová řada, tedy ve kterých hodinách jsem nejčetněji nakupoval
  4) napojení na sociální sítě (Twitter, Gowalla, Foursquare) apod.

  Ježiš jen to ne! 🙂 Jako z filmů z blízké budoucnosti.

 2. “Jenže co udělají, až se i tohle stane běžnou nudou?” – no to je hadam jasne – okolo automatu namontuju elekktrickym prudom nabity ohradnik, ktory Vas nepusti prec skor, ako si pozriete povinnu davku reklamy. Samozrejme na automate budu kamery ktore preveria, ze sa naozaj divate na monitor a nemate zavrete oci – pripadne Vas vychovnymi elektrosokmi jemne upozornia na to, ze sledovat reklamu je Vasa povinnost…