Takhle vypadá Normandy. Telefon od Nokie, který je postavený na Androidu

0

Vzpomínáte si na záchranný plán Nokie, který byl postaven na prodeji smartphonů s Androidem? Ten moc nevyšel a podle našeho názoru by výrobci tak jako tak příliš nepomohl. Nokia každopádně stihla vyprodukovat nejméně několik tisíc testovacích zařízení s Androidem. Nyní již notoricky známý účet @evleaks zveřejnil fotografii svým způsobem slavného, ale veřejně nikdy představeného zařízení.

Jak se vám přístroj s kódovým označením Normandy líbí? Co si budeme nalhávat, je velice podobný současným Lumiím. (Ty zase design převzaly od Nokie N9. Jedná se o firemní trademark.) Normandy mělo být levné zařízení. Údajně však nemělo být poháněno originálním Androidem, nýbrž forkem domácí výroby. Na první pohled není jasné, zda má smartphone kapacitní tlačítka. Prostor by na ně byl, ale zůstává pouze vybarvený do černa.

 

Sice není úplně jasné, zda bude produkce pokračovat, ale celkem snadno si domyslíte, že Microsoft nemá zájem na výrobě takového telefonu. Ani Nokia, která se zbavuje mobilní divize, již nemá potřebu Normandy uvést na trh. Co myslíte vy?

via The Verge

Ohodnoťte tento článek!