Talkbook chce zrušit značku Facebook

0

Facebook si nárokuje domény s termínem „book“ v názvu. To už víme. Dokonce existuje naděje, že dostane trademark na „face“. Teď se proti největší sociální síti postavil Talkbook.com. Jednoduchá stránka žádným způsobem nekonkuruje Facebooku, jedná se o mobilní aplikaci (telefonní seznam) pro BlackBerry a iPhone.

Její provozovatelé ale podali stížnost k USPTO (United States Patent and Trademark Office), že registrovaná značka Facebook je dost zneužívána. Zuckerberg si nejdříve registroval „The Facebook“, později z názvu odstranil určitý člen a postupně síť obohatil o reklamní služby, video, hry apod. Díky tomu si teď v podstatě může nárokovat svůj název pro většinu internetových služeb od sociálních sítí, videoportálů až po e-commerce.

Talkbook

Talkbook tedy žádá zrušení registrace trademarku Facebook, patentový úřad už status značky změnil, dokud bude případ projednávat.

Možná je to jen další útočná obrana, jako v případě Lamebooku. Doména Talkbook.com ale byla zaregistrována v dubnu 2003 a její zrušení by asi Facebooku neprošlo.

Zdroj: All Facebook

Ohodnoťte tento článek!