Tapety pro zamykací obrazovku ve Windows 8 mají skrytý význam

0

Ze stejné presentace, kde byly odhaleny první koncepty Windows 8, pocházející až z roku 2010, jsme se dozvěděli, že některé tapety pro zamykací obrazovku obsahují skrytý význam. Pokud máte rádi tzv. easter eggy, bude vás tato blbůstka zajímat.

Tip: Jak vypadala Windows 8 v roce 2010? Podívejte se sami na rané návrhy

Pětice obrázků, které známe již z doby testování operačního systému, viz níže, prozrazuje, co si v Microsoftu myslí o Windows 8, podle jakých principů pracují. Včelí úl symbolizuje pilnou práci vývojářů a designérů, kteří sehraně a s vysokým nasazením produkt dokončili. Microsoft je toho názoru, že všichni měli spolupracovat, nejen slepovat na sobě nezávislé části kódu.

Redmondští se tentokrát zaměřili na konzistenci a snažili se myslet ve větším měřítku a nepřehlížet detaily. Jak se jim to povedlo, posuďte sami.

 

Barevné čáry vypovídají o povaze systému to, že šetří různými efekty a zdobnými prvky. Tímto se vývojový tým stoprocentně řídil, což víte určitě sami nejlépe. Dále tu máme jízdu vlakem, která zastupuje známé „fast & fluid“, jež jsme od Microsoftu slýchali tak často. Systém je rychlý a plynulý za všech okolností. Schránka reprezentuje jiný princip. Podle něj vývojáři a designéři pracují s málem a vyprodukují za jeho pomoci hodně muziky.

Tip: Galerie: tapety na plochu, vzory z Metra a jiné obrázky z Windows 8

Opakující se jednoduché tvary mohou posloužit jako základ pro něco velkého. A konečně, piáno naznačuje jakousi pýchu v řemeslnou zručnost. Jak vidíte na obrázku, hudební nástroj se leskne, čili byl vyladěn do nejmenšího detailu a září na všechny strany.

Skrytý význam pěti tapet
Skrytý význam pěti tapet | Foto: istartedsomething

Zdroj: istartedsomething

Ohodnoťte tento článek!