Tarantino má problém. Jeho Osm hrozných uniklo na internet ještě před oficiální premiérou

0

Nový film Quentina Tarantina The Hateful Eight (Osm hrozných) má oficiální premiéru až v druhém lednovém týdnu. Piráti se už ale zmocnili „kvalitního“ DVD screeneru a desetitisíce lidí jej sdílejí na torrentových sítích. Pro film s rozpočtem 44 milionů dolarů (bez marketingu) to může znamenat velký zásah do plánovaných tržeb.

Film se dostal do problémů už jednou. Loni v létě na internet unikl jeho scénář a Tarantino zvažoval, že dlouho připravovaný snímek raději ani nenatočí. Producenti z Weinstein Company i jeho vlastní ambice jej nakonec přesvědčily. Zveřejnění hotového filmu je však větší problém.

Tarantinovka Osm hrozných unikla coby DVDScr ještě před premiérou
Tarantinovka Osm hrozných unikla coby DVDScr ještě před premiérou

V tuhle roční dobu jde o poměrně běžnou záležitost. Do kin chodí na poslední chvíli filmy, které chtějí v lednu a únoru bojovat o ceny (Oscar, Zlaté glóby). Musejí mít premiéru alespoň v jednom americkém kině (Osm hrozných mělo slavnostní premiéru 7. prosince v Los Angeles). Ne všichni ale film vidí na velkém plátně, proto se dělají speciální kopie pro akademiky a novináře. A právě z nich vznikají ony DVD screenery. Z jednoho takového pravděpodobně pochází i nová tarantinovka.

 

Zdroj: IMDB

Ohodnoťte tento článek!