TCL ukázalo koncept smartphonu Fold ‘n Roll, který má současně skládací i rolovací displej

0

TCL představilo nové smartphony a spolu s nimi i jeden zajímavý koncept. Zařízení Fold ‚n Roll kombinuje telefon, phablet a tablet, neboli nabízí tři velikosti displeje v jednom. Ukazuje tak jednu z možných budoucností smartphonů.

TCL dodává displeje i pro ostatní značky a je schopné vyrábět i rolovací a skládací varianty. Svou první skládačku ukázalo už v roce 2019 na IFA, kde jsme si ji mohli exkluzivně osahat. Tento koncept kombinuje skládací a vysouvací displej v jednom jediném zařízení.

V základním módu připomíná první Huawei Mate X, složený smartphone s displejem směrem ven (tedy i na zádech). V tomto stavu má 6,87″. Po otevření získáte úhlopříčku 8,85″ a tu můžete dále zvětšit vysunutím jedné strany až na celkových 10″.

Je až škoda, že nejde alespoň o prototyp. Podobné zařízení zřejmě nebude vzorem odolnosti, na druhou stranu skládacích a nyní již i rolovacích telefonů začíná přibývat. Skutečný zájem trhu se zřejmě potvrdí nebo vyvrátí až potom, co klesne jejich cena. Reálně koupit si můžete ztím ohebná smartphone od Samsungu, Huawei či Motoroly.

zdroj: TZ TCL

TCL ukázalo koncept smartphonu Fold ‘n Roll, který má současně skládací i rolovací displej
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas