TeamViewer 14 je skoro hotový. Zlepšuje přenosy na pomalých připojeních

Jaké novinky přináší již čtrnáctá řada nástroje na ovládání vzdálených počítačů? TeamViewer potěší rychlejšími přenosy, ale také nástroji pro správu v organizacích. Výrobce pak nabízí i TeamViewer Pilot, nástroj využívající rozšířenou realitu.

7
TeamViewer
TeamViewer

Oblíbili jste si nástroj TeamViewer na ovládání vzdálených počítačů, jehož třináctá řada vyšla před rokem? Další rok vývoje je téměř za námi, což nám autorský tým připomíná vydáním betaverze čtrnácté řady. Není tak signifikantní vydáním, jímž byl TeamViewer 12. Přesto potěší, neboť zlepšuje výkon. Jedna z pěti relací se prý odehrají na lince s rychlostí do 1 Mb/s.

Protože je v tomto ohledu vždycky co zlepšovat, i tentokrát došlo ke zkvalitnění odezvy právě na pomalých připojeních. Výrobce však neuvádí, že došlo ke zvýšení efektivity kompresní technologie obrazu. Na pomalém připojení ale dojde ke zvýšení komprese. Čili dostaneme svižnější odezvu za cenu horšího obrazu. Zkvalitnění spojení by měly zajistit též investice do infrastruktury.

Pár zlepšováků pro organizace

Zabezpečení je speciálně pro podobné řešení jedním z klíčových aspektů. V roce 2016 někteří hlásili, že se jim sama od sebe začal hýbat ukazatel myši, výrobce však prošetřením žádný bezpečnostní incident neobjevil. TeamViewer 14 přidává správu důvěryhodných počítačů, kde mohou správci či správkyně ve firmách blokovat adresy IP podle potřeby.

Zařízení pak můžete řadit do skupin dle vlastních preferencí a potřeb. Rovněž můžete k jednotlivým zařízením přidávat dodatečné informace jako operační systém, výrobce apod. I tato funkce je cílená spíše na organizace, kde je pak díky vyplněným informacím snazší se v delších seznamech počítačů zorientovat. (Např. uvidíte, v jakém oddělení se stroj nachází.)

Dále můžete jedním klepnutím na vzdálených strojích spouštět předem připravené skripty, které vám usnadní rutinní operace. Vývojový tým se dále chlubí tím, že využívá technologické novinky macOS 10.14, díky čemuž zlepšil výkon aplikace na dané platformě. Uživatelské prostředí je prakticky nezměněné. Až na jednu věc.

TeamViewer je další z mnoha aplikací, která v těchto měsících přináší tmavý režim zobrazení. (I ve Windows 10 ho ale musíte aktivovat ručně.) Zlepšeného ovládání byste si pak měli všimnout v klientu pro iOS, autorský tým dále slibuje, že vzdálený tisk funguje už i na tiskárnách od HP. Finální verzi můžeme očekávat přesně 13. listopadu. Pokud nechcete čekat, stáhněte si betaverzi z www.teamviewer.com.

TeamViewer Pilot: komerční rozšířená realita

O virtuálních nebo rozšířených realitách se neustále mluví a hledají se pro ně nová uplatnění. Na tento vlak naskakuje také vývojový tým s novým produktem TeamViewer Pilot. Ten už není zdarma, ale stojí 639 Kč na měsíc a využívá fotoaparátu ve smartphonu k tomu, aby v reálném čase přenášel obraz na počítač.

U něj může sedět odborník či odbornice na danou problematickou a mohou vzdáleně radit s řešením problémů. Pojem rozšířená realita ospravedlňuje využití interaktivních prvků, které mají druhé straně naznačit řešení.

TeamViewer 14 je skoro hotový. Zlepšuje přenosy na pomalých připojeních
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.5%) 8 hlasů

7 KOMENTÁŘE

 1. Me by zajimal komercni uspech Teamvieweru?
  Ja doma pouzivam zadarmo nekomercne Teamviewer 12 a ona uz bude 14tka?
  V praci mame Teamviewer 7, ono totiz platit za kazdou novou verzi Teamvieweru desitky tisic korun, na to snad nikdo nema a stare verze funguji normalne.

  • Ono to zase tak drahé není na to, co to umí. Na nové verze přecházíme vždy, když vyjdou, protože se nám stávalo, že měl uživatel novější a naše se k ní nepřipojila (psala, že to nejde, protože protistrana má novější). Takže takové mírné „vynucení“. Také je to otázka podpory, firmy *většinou* (neříkám vždy) chtějí mít podporované verze a také verze certifikované na jejich OS. Navíc má komerční verze další vlastnosti navíc.

   Akorát jsem si všiml, že změnili model plateb. Dříve se platil upgrade (ještě na verzi 13 jsem ho objednával), ale teď se zřejmě už platí pravidelný roční support, v rámci kterého jsou všechny nové verze. Naštěstí to není jako u ZPS, takže když platit přestaneš, tak jen nemáš přístup k novým verzím, ale aktuální produkt stále funguje.

 2. Kupodivu jsem jich viděl dost. Ono v dnešním světě mezinárodních poboček, homeoffice, časté spolupráci více uživatelů z různých firem, home office atd.. je Teamviewer vcelku pohodlné řešení. Mno firem vyžaduje aktuální programy s podporou i ohledem na bezpečnost, navíc už nějaký čas jede TV na pronájmu čili má svoje jisté. Proti používání 7mičky nic nemám, ale nikdo už není schopen zajistit že na Widlich10 budou fungovat i po 5tem mega upgradu. Což si v korporatech nemohou dovolit, tak platí jako za spoustu jineho software.

  • On je hlavně problém s tím, že starou infrastrukturu moc neudržují. My jsme používali v10 a tu nám v podstatě znefunkčnili, support se tvářil jako že vše je OK.
   Osobně TV moc rád nemám, měli bezpečnostní problémy a jejich cena je řekněme lehce přemrštěná za to, co nabízejí. Jejich poslední počin, přechod na předplatné, taky hodnotím jen jako bezostyšné džusování zákazníků.