TechCrunch končí s diskuzemi přes Facebook, přidají se i česká média?

0

Facebook již dlouho nabízí plugin, který si můžete dát na své webové stránky a používat jej pro diskuze pod články. Komenáře pak nejsou anonymní, nebo tím odpadá další nutná registrace, kterou málokdo chce podstupovat. Stačí být přihlášený na Facebooku.

Jenže tento přístup webových magazínu je špatný. Ne každý je na Facebooku a nutit uživatele se registrovat na sociální síti, která nerespektuje základní pravidla soukromí na internetu, která zneužívá vaše osobní data aniž byste o tom věděli a která vyváří internet v internetu. Takové diskuze na vašem serveru ale nemáte pod kontrolou, vlastní je Facebook a kromě mnoha nevýhod z toho vyplývajících je může také kdykoliv bez náhrady zrušit.

 

Technologický server TechCrunch nasadil facebookové diskuze na začátku roku 2011. Chtěl zvýšit kvalitu komentářů a zbavit se balastu. To se jim sice podařilo, jenže komentovat přestávali i ostatní uživatelé. Zkrátka jim pod články, s nadsázkou řečeno, nikdo nic nepsal.

Komentování na českém webu je znemožněno – musíte si založit účet na Facebooku!

Nyní proto hodil TechCrunch zpátečku, facebookové diskuze pod články zrušil a zavedl systém Livefyre, jež dává vlastníkovi webu mnohem větší možnosti. Tento šikovný systém používají i jiná velká média, protože umožňuje jak vlastní registraci, tak přihlášení přes Twitter, Google+, LinkedIn, OpenID a pro technicky slabší uživatele také ten Facebook. Hlavně si na své přijde každý návštěvník webu – přihlásí se jak sám chce a není k ničemu nucen.

Facebookové diskuze u nás používá ve velkém hlavně Aktuálně.cz, či MyEgo.cz, které jsou tak pro komentování z mého pohledu spíše nepoužitelné. Snad si vezmou z TechCrunche příklad, u nás na Cnews.cz vám nic podobného nehrozí.

zdroj: TechCrunch

TechCrunch končí s diskuzemi přes Facebook, přidají se i česká média?
Ohodnoťte tento článek!