Tegra Note: nVidia představila údajně nejvýkonnější 7″ tablet. Stojí jen 199 USD

0

O prázdninách se začalo mluvit o tabletu navrženém samotnou Nvidií. Sám jsem tuto informaci bagatelizoval tím, že se možná jedná o pouhý vývojářský prototyp, na kterém firma ladí své SoC Tegra 4 a že se do prodeje takové zařízení ani nemusí dostat.

Nvidia Tegra Note
Nvidia Tegra Note

Nebylo to pravda, nebo možná jen napůl. Dnes známý grafický gigant uvedl platformu Tegra Note, 7″ tablet poháněný Tegrou 4, který má být prý nejrychlejším zařízením ve své kategorii. Nvidia jej ale nebude prodávat sama jako konzoli Shield, nýbrž přes partnery, kteří Tegru Note označí vlastním logem, krabicí apod. V duchu ale půjde o jeden tablet. Mezi partnery se zařadí EVGA nebo PNY (v Americe) či Zotac a Oysters (v Evropě).

Note má využívat všech výhod Tegry 4. Dostane její výkon, fotografickou architekturu Chimera pro rychlejší focení nebo HDR, podporu stylusů včetně těch pasivních. Díky technologii DirectStylus je prý ovládání i s obyčejným perem přesnější. Na tabletu poběží čistý Android, o jehož aktualizace se bude starat přímo Nvidia. Chybět nebude ani herní portál Tegra Zone. To nejlepší nakonec – doporučená cena je pouhých 199 dolarů.

 

Hardware

 • Tegra 4 (čtyři jádra Cortex-A15 + 72jádrová grafika GeForce)
 • 1 GB RAM, 16 GB paměti + microSD
 • 7″ displej s rozlišením 1280 × 800 px, IPS
 • 5Mpx zadní a 0,3Mpx přední foťák
 • přední stereo reproduktory, microHDMI výstup

V neprospěch Nvidie bude hrát fakt, že jen o pár dolarů dražší Nexus 7 (2013) má lepší displej (1920 × 1200 px), dvojnásobek RAM a rychlé aktualizace přímo od Googlu. Na druhou stranu postrádá microHDMI, microSD, není moc kamarád se stylusy a Tegře to zřejmě půjde lépe ve hrách.

Zdroj: Nvidia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Xbox 360 nepoužívá procesor architektury x86, což znamená, že by starší tituly na novém zařízení hratelné nebyly“


  Ten článek říká něco dost jiného:


  That detail being that every Durango ships with a Xbox 360 SOC.“

  „I won’t pretend to know the ins and outs of how the 360 SOC integrates into the Durango motherboard. All I know, and all I need to know about this new change is that I (or a game dev) can use the 360 SOC in parallel with the original Durango hardware.“

  What does this mean in basic terms? Well, apart from Durango having 100% BC with the 360, it also increases Durango’s processing power a fair amount.“

  Pozn.: BC = Backward Compatibility