Telefon jako Lego nebude. Google zrušil nadějný projekt Ara

0

Aktualizováno 5. září 2016

Tak a je to potvrzené. Google sdělil listu VentureBeat, že opravdu přestal pracovat na projektu Ara. Důvodem je snaha o zjednodušení hardwarové divize. Google také zároveň řekl, že modulární telefony mohou díky licenčním dohodám přinést výrobci třetích stran.

Původní článek z 2. září 2016

Projekt Ara je prý zastaven, tvrdí tisková agentura Reuters. Nápad s modulárním mobilem, který byste si sami složili jako lego z různých součástek, v Googlu vyvíjeli více než tři roky. Stále ale nedosáhli uspokojivého výsledku. Letos firma prozradila, že projekt žije, ale výrazně jej mění a zjednoduší. Podle Reuters se ale nakonec modulárního telefonu od Googlu nedočkáme. On jej nevyrobí, ale své know-how může licencovat ostatním. Bez podpory tak velkého partnera to ale někdo těžko prosadí…

Je libo sekundární displej

Druhá novinka se rovněž týká mobilů. Magazín Android Police, který má od začátku nejlepší informace o chystaných Nexusech, na základě svých zdrojů tvrdí, že k představení dalších telefonů dojde 4. října. Google uvede dva nové mobily, Chromecast s rozlišením 4K a sadu pro virtuální realitu Daydream View.

 

V posledních týdnech se také hodně mluví o tom, že nové telefony se nebudou jmenovat Nexus. Toto logo se ani nenachází na dosud viděných fotografích. Podle Android Police telefony dostanou název Pixel a Pixel XL.

Jako Pixely dosud Google označoval produkty, které si sám navrhl a nechal sestavit v čínských továrnách. Šlo o dva Chromebooky a jeden tablet. Na obou nových telefonech ale spolupracuje s HTC podobně, jako to probíhalo u dřívějších Nexusů, kdy Google dodal software a druhá strana hardware splňující určité požadavky. Pokud tedy za Pixely stojí HTC, význam značky bude nekonzistentní s tím, co Google tvrdil doposud.

Zdroj: Android Police, Reuters

Ohodnoťte tento článek!