Telefonem do autorádia

0

z každého autorádia. To vše je možné díky malému přístroji Venturi Mini, který jde do prodeje za velmi příjmených 129 dolarů (přibližně 2 300 korun). Připojuje se do palubní zásuvky automobilu (to pro napájení elektrickou energií), pro váš mobil se tváří jako stereofonní sluchátková sada a pro autorádio se tváří jako FM vysílač. Myšlenka je to skvělá: mobilní telefon přehrává MP3 jakoby do sluchátek, místo nich ji však přijímá Venturi Mini. A automaticky vysílá stejnou hudbu na nastavitelné FM frekvenci, takže ji můžete naladit přímo na autorádiu.

Zařízení lze použít také jaké jednoduchou hads-free sadu, obsahuje také mikrofon a základní ovládací prvky. Tyto vlastnosti ale nejsou jediným důvodem, proč mne Venturi Mini zaujalo: ve Spojených státech jej totiž prodává přímo mobilní operátor Verizon Wireless. Napadlo mne se tedy podívat, jak je to s nabídkou podobného typu příslušenství u českých mobilních operátorů:

  • Telefonica O2
    na webových stránkách najdeme v příslušné sekci krátkou noticku “Aktuální nabídku příslušenství zjistíte v nejbližší O2 Prodejně“. Hm, líný člověk dnešní si raději vybere ve webovém obchodě, ale chodit do kamenné prodejny?
  • Vodafone
    na webových stránkách je pouze ceník telefonů a byl jsem schopný najít upozornění na akční nabídku Bluetooth sluchátka od Nokie, ale nic víc. Ani ten odkaz na kamennou prodejnu.
  • T-Mobile
    tleskám, tleskám, tleskám. Takhle by to mělo vypadat: na webových stránkách v průvodci zvolíte svůj typ telefonu a za odměnu dostanete výpis veškerého příslušenství od paměťových karet až po úpletové pouzdro.

 Odkazy k tématu: původní zdroj | ceník O2 | ceník Vodafone | ceník T-Mobile

Telefonem do autorádia

Ohodnoťte tento článek!