Telefónica: jihomoravané to umí více se smartphony

0

Společnost Telefonica dnes v Brně blíže představila své nové specialisty O2 Guru. Podobnou službu dříve nabízeli tzv. Datoví specialisté (u Vodafonu jsou to zase Vodafone Experti). Na každé prodejně bude alespoň jeden Guru, ke kterému můžete přijít se svým chytrým telefonem (nebo i s tím hloupým) a požádat o pomoc s přehráním kontaktů, nastavením nebo i něčím složitějším.

otvirak

Na pobočkách působí v současné době celkem 120 Guruů. Na snímku Guru Sandra.

Při přehrání kontaktů do nového telefonu doporučí novému uživateli založení Gmailu, s čímž mu zároveň pomohou. Laický uživatel má tak kontakty do budoucna již zálohované a synchronizované. Nejde o žádnou dohodu s Googlem, Gmail je pro kontakty na Androidu prostě nejvhodnější. O zavádění O2 Guru jsme již podrobněji psali.

 

Telefonica současně zveřejnila výsledky průzkumu společnosti Datank, ze kterého vyplývá zvýšená smartphonová gramotnost lidí na jižní Moravě. Z celkového počtu telefonů se těch chytrých v Brně prodá 69 %, zatímco v celém Česku je to 62 %. Nejvíce se kupuje levný Samsung Galaxy Y S5363, který není zrovna reprezentantem pořádného Androidu, ale smartphone to je. Na jižní Moravě také prý nejvíce lidí čte emaily v telefonu (53 %), zatímco průměr je poloviční (28 %).

brno

Několik vtipných požadavků, se kterými lidé za O2 Guru přišli:

  • „Prosím, zrušte mojí babičce volání o víkendu zdarma, ona nám pořád volá…“
  • „Mohla byste mi převést pár kontaktů … je jich asi 1 500 … a mohla byste mi je i vytisknout? Mám je radši na papíře“
  • „Můžete mi vypnout v telefonu GPS, aby manželka nevěděla, že jsem s milenkou?“

Zdroj: Telefónica CZ

Ohodnoťte tento článek!