Telefónica O2 konečně získala doménu o2.cz

0

Po čtyřech letech, kdy Telefónica O2 působí na českém trhu, konečně získala dobře zapamatovatelnou internetovou doménu www.o2.cz. Ta je už zaregistrována od roku 2000, ale s mobilní společností neměla nic společného. I když se na ní jména operátorů objevují také, jedná se v podstatě jen o katalog odkazů na další stránky, který adresy využil k velkému množství reklam.

Jako první o této změně informoval finanční web Podnikatel.cz a získal také vyjádření společností. „Doménu jsme převedli na základě dohody se společností Allstar Group. Detaily smlouvy podléhají obchodnímu tajemství,“ říká Blanka Vokounová z tiskového oddělení O2. „I když nesmíme komentovat detaily dohody, mohu Vám říci, že předání domény nebylo z donucení. Dohodli jsme se mimosoudně,“ doplňuje tiskový mluvčí Allstar Group Tomáš Schel.

www.o2.czwww.o2.cz

Je tedy pravděpodobné, že O2 za doménu zaplatila nemalou sumu peněz.

Pro uživatele to však znamená jednoduchou adresu: www.cz.02.com má hodně zaměnitelných podob, které nefungují a spousta uživatelů zřejmě ještě používá původní www.eurotel.cz, www.ceskytelecom.cz nebo www.ct.cz. Ale Telefónica O2 je tím proslulá, třeba Slováci mají také www.sk.02.com a podivné kombinace mají i v dalších koutech Evropy. Není se co divit, kombinace dvouznakových domén už jsou všude rozebrány.

Zdroj: Podnikatel.cz

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář