Telefónica odpojila šedivku. ČTÚ se to nelíbí a podává trestní oznámení

0

Telefónica o víkendu odpojila čísla společnosti Aspekt Invest. Jde o šedého operátora, který nakupoval výhodné firemní tarify a přeprodával je dál. Bez mobilních služeb se tak rázem muselo obejít 1500 klientů Aspektu. Do sporu se v pondělí pustil také Český telekomunikační úřad, který Telefónice uložil bezodkladnou povinnost služby opět zprovoznit. Telefónica ale nařízení ignorovala.

 

Operátor kvůli tomu čelí správní exekuci, úřad Telefónice vyměřil pokutu 50 000 Kč. Při opakovaném ignorování může ČTÚ uložit další pokuty, a to až do výše 100 000 Kč. „Obchodní spory operátorů s přeprodejci služeb elektronických komunikací nemohou být důvodem pro okamžité odpojení koncových uživatelů, jako se to stalo v případě Aspekt investu,“ tvrdí úřad a dodává, že ke škodám došlo u operátora, přeprodejce a hlavně koncových uživatelů.

Proti rozhodnutí o předběžném opatření může Telefónica brojit formou rozkladu, tento opravný prostředek však nemá odkladný účinek. Operátor je povinen se rozhodnutí podvolit bezodkladně a bezpodmínečně. Současně ČTÚ podává místně příslušnému státnímu zastupitelství oznámení o podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí právnickou osobou.

Aspekt na svém webu píše, že Telefónica nechce uvolnit odstavená čísla ani pro přenos k jiným operátorům, jedinou možností je převod účtu k Bonerixu, což je šedý operátor, kterého provozuje sama Telefónica, když pohltila a spojila řadu menších šedivek. Aspekt ale doporučuje rozvázat veškeré spojení se službami O2 a objednat si číslo u Klokan mobilu.

Zdroj: ČTÚ

Telefónica odpojila šedivku. ČTÚ se to nelíbí a podává trestní oznámení

Ohodnoťte tento článek!