Telefónica se zatím na M Telecom nepřejmenuje, ponechá si stávající název

0

Včera se v Praze konala valná hromada společnosti Telefónica Czech Republic, které se zúčastnila většina akcionářů (vlastní 83,65 % akcií). Ti zvolili tři nové členy dozorčí rady, tři starší odvolali a zvolili tři členy výboru pro audit firmy.

Valná hromada schválila změnu stanov společnosti tak, jak byla předložena kvalifikovaným akcionářem, společností PPF Arena 2 B.V. Došlo například ke změnám v počtu členů orgánů společnosti, a to k snížení počtu členů představenstva ze současných sedmi na pět, snížení počtu členů dozorčí rady ze současných devíti na tři a snížení počtu členů výboru pro audit ze současných pěti na tři členy,“ píše firma v oficiální zprávě.

 

Akcionáři také rozhodovali o novém názvu společnosti. Při prodeji většinového podílu Kellnerově PPF byl jedním z bodů závazek, že Telefónica Czech Republic a Telefónica Slovakia změní jména. Obchodní značku O2 může firma využívat ještě další čtyři roky.

Společnost si proto v únoru nechala zaregistrovat novou značku M Telecom. Tu ale nakonec (zatím) nepoužije. Valná hromada schválila ponechání stávajícího názvu a mateřská Telefónica není proti. Sama ještě ve společnosti drží 4,9% podíl a čtyři roky ještě zůstane odvětvovým a obchodním partnerem PPF.

Zdroj: O2

Ohodnoťte tento článek!