Telegram 1.3.13 přidává tmavý režim zobrazení a export uživatelských dat

Kdo chce zachránit své konverzace nebo kontakty z Telegramu, má k dispozici propracovaný a přívětivý nástroj. Pakliže jste si oblíbili tmavé režimy, které se teď objevují všude, můžete bez obav přejít na nový Telegram, který tmavý režim doplňuje do výbavy.

0
Telegram
Telegram
-
Zdroj: Telegram

Dnes byl vydán Telegram 1.3.13. Řeč je o klientu pro desktop. Stáhnete si ho z oficiálního webu telegram.org, v případě Windows 10 jej však můžete získat i z Microsoft Storu, kde byl rovněž okamžitě aktualizován. Ačkoli se každé rutinní verzi nevěnujeme, tato stojí za pozornost. Stejně jako mnoho aplikací v posledních měsících, tak i Telegram přidává nový tmavý (noční) režim zobrazení.

Jak ho aktivujete? Stačí zajít do hlavní nabídky, kde se jedná o poslední předvolbu, kterou doprovází povědomý symbol měsíce. Režim bohužel nelze aktivovat automaticky, pouze manuálně. Ručně aspoň přiřadíte motivům vzhledu denní dobu. Sami si tím určíte, který motiv bude aktivován v nočním nebo denním režimu.

Noční (nebo tmavý) režim zobrazení už najdete i v Telegramu
Noční (nebo tmavý) režim zobrazení už najdete i v Telegramu

Na mobilech se díky senzoru okolním podmínkám osvětlení dynamicky přizpůsobuje Telegram X.

Další důležitou novinku představuje exportování dat z Telegramu. V hlavní nabídce vyvolejte nastavení, kde klepněte na Export Telegram data v sekci Privacy and security. Výstupem mohou být soubory ve formátu HTML, nebo JSON.

První přečte člověk, druhý zase stroj. HTML stránka je pěkně strukturovaná a interaktivní, najdete v ní všechny své konverzace, kontakty aj. Lze také exportovat pouze jednotlivé chaty.

Nová verze desktopového klienta, která vyšla zhruba měsíc a půl po té poslední, dále přidává podporu technologie Telegram Passport 1.1. Ta slouží jako metoda, s níž se identifikujete ve službách, které to vyžadují. Takový elektronický pas nebo občanský průkaz, dalo by se v přeneseném významu říct. Passport byl představen teprve na konci tohoto července.

Telegram 1.3.13 přidává tmavý režim zobrazení a export uživatelských dat
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů