Telegram: nová verze komunikátoru přináší živé sdílení pozice na mapě

3

V nové verzi 4.4 komunikační aplikace Telegram přibylo rozšíření funkce pro sdílení polohy. Kromě jednorázového zaslání své lokace můžete teď vybrat sdílení své pozice na mapě po dobu 15 minut až 8 hodin. A protistrana skutečně uvidíte, jak se váš avatar po mapě posunuje.

Celou dobu jste samozřejmě upozorňováni, že s někým sdílíte tak osobní informaci a kdykoliv to můžete zastavit. Jde nicméně o užitečnou funkci, kterou sice umí i Google Mapy, ty ale sdílejí lokaci dlouhodobě a aktualizují ji jen převážně při spuštěné aplikaci. Ve výsledku po mapě spíše skáčete s velkým zpožděním. Telegram na to jde chytřeji.

screenshot_20171012-221554 screenshot_20171012-221547

Kromě toho Telegram přidal do aplikace i nějaké další jazyky (francouzštinu, indonéštinu, malajštinu, ukrajinštinu a ruštinu), čeština ale stále chybí. Ruština je naopak překvapením, neboť sám autor pochází z Ruska. Na webu https://translations.telegram.org nicméně můžete začít participovat na překladech alespoň pro jiné jazyky.

Tip: Telegram se dočkal finální verze. Jak vznikl nejbezpečnější chat od tvůrce VKontakte?

Telegram v minulosti přinesl několik velmi dobrých funkcí typu hovorů, krátké videozprávy v kulatém okně, nebo možnost zprávy po odeslání smazat i pro příjemce (přišlo ve verzi 4.2). Je nicméně stále málo rozšířený, za což může zřejmě fakt, že nepatří Facebooku (jako WhatsApp a Messenger), Microsoftu ani Googlu. To je ale zároveň i jeho velká výhoda.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Sdílení polohy v Google Maps ROZHODNĚ nekatualizuje jen při spuštěných mapách. Aktualizuje průběžně. Jak často je poloha aktualizovaná záleží na mnoha faktorech, zda se zařízení hýbe, zda se někdo na polohu dívá, atd. Samozřejmě se do toho míchá úspora energie, aby to nevycuclo baterku za 1/2 dne.

    • Sám to používám a třeba hodinu dvě se cíl nehne z místa. Po spuštění aplikace se poloha teprve aktualizovala, čekat na nějaký delší interval jsem nezkoušel. Baterka je jasná, ale ono ani není jasně dané, jestli se aktualizuje poloha třeba jednou za hodinu, nebo podle čeho to Google dělá..