Předchozí
Následující

Výhody IPTV/OTT

„Zdarma“ je dnes prakticky jen terestrické vysílání základních multiplexů, případně těch samých TV stanic i prostřednictvím kabelu či satelitu. Komu tohle nestačí, pravděpodobně využívá nabídky nějakého satelitního nebo kabelového operátora.

Na rozdíl od běžných kabelovek, jejichž přidanou hodnotou je hlavně velké množství televizních stanic (z větší části poměrně zbytečných a bulvárních), nabízí operátoři IPTV/OTT navíc funkce, díky kterým by mohla televize jako médium ještě dlouho odolávat internetu. Paradoxně hlavně díky tomu, že jde o televizi přes internet.

IPTV znamená provoz jen ve vlastní síti operátora, OTT ve všech sítích internetu. Správné označení OTT téměř nikdo nepoužívá, ve článku se proto pro lepší přehlednost držím označení IPTV. Jak uvádí Wikipedie, OTT znamená Over-the-top, tedy obsah přenášený bez možnosti jej blíže kontrolovat jako u IPTV.

V minulých měsících jsem několik IPTV služeb používal a nyní je mohu objektivně porovnat. Mezi ty velké a známé patří O2 TV, Digi2GO či UPC Horizon. Dalšími poskytovateli jsou T-Mobile TV, Kuki, Lepší.TV, SledováníTV či Zapni.TV. Srovnání zahrnuje pouze celoplošné operátory (ve smyslu funkčnosti na internetu od jakéhokoliv poskytovatele).

UPC jen pro někoho

UPC Horizon si ovšem nemůžete objednat mimo síť UPC. Platí to i pro službu Horizon Go, která neobsahuje set-top-box a je určena jen pro smartphone či tablet v jakékoliv síti. Její podmínkou přesto je být v dosahu kabelových služeb UPC a využívat internetu od UPC, což mi potvrdil Jaroslav Kolár, tiskový mluvčí UPC.

Používáte IPTV/OTT?

Vodafone a T-Mobile: stačí vlastnit SIMku

IPTV od Vodafonu a obdobná služba od T-Mobilu (který nabízí vlastně dvě varianty IPTV) jsou obě podmíněny vlastnictvím SIM karty s hlasovým tarifem, a tím pádem také musíte být zákazníkem v jejich síti. Ta je ale z principu již celoplošná a na televizi se klidně můžete dívat na jiném zařízení, než na kterém máte SIM.

článek pokračuje další kapitolou…

Předchozí
Následující

23 KOMENTÁŘE

 1. SledovaniTV má i Apple TV. A appka pro Smart TV a Android TV tam máte trochu zmatečně. Mám přímo od firmy a přestože bych appku pro Apple TV změnil v pár detailech, celkově jsem asi velmi spokojený. Mmch: pro Apple TV bude mít letos appku i UPC a jeho Horizon.

 2. Chyba v počtu zařizeni u KUKI, je to jedna telvize (STB) + 4 další zařízení, dle FAQ je možno dokoupit další š licence na TV, ale jestli je stim spojeno i ke kayde licenci další 4 zařízení není uvedeno (nepotřeboval jsem).

 3. Dle mého užívání jsou jen 4, zrovna teď jsem to zkoušel. 5. zažizení se tváří jen jako ovladač. Ono s tím počtem zařízení je to zmatené, možná zkuzte oslovit přímo Netbox k oficiálnímu vyjádření.

 4. Doplnění chaosu u KUKI pokud máte starou smlouvu u Netboxu tak počet mobilních zařízení je 4, u nových 5. A celkovy počet k jedné smlově je 3 fixní zařízení a 4 (5) mobiln9ch zařízení. Pokud používáte KUKI s jiným providerem, tak je to vždy 3 fixní a 4 mobilní.

 5. Digi2GO + STB Arris VIP1113 (H.265 analyzují, bude muset být nový set-top-box)
  T-Mobile TV + STB Arris VIP1113 (H.265 na nejsledovanějších kanálech, H.264 pro ostatní)

  Není to zvláštní, když Arris VIP1113 údajně H.265 nepodporuje? T-Mobile od druhé půlky roku 2017 nabízí Arris VIP4302, který umí H.265.

 6. Všechno kromě digi2go settopbox se trepe, má nekvalitní obraz. Zkoušel jsem iVysilani ČT, lepší TV aplikaci a web, sledování TV web. Na hokej se nedá nikde dívat, kromě digi2go settopboxu… Je to tím, že vše jede ve 25p. Chce to alespoň 50i…

 7. Vyzkoušela jsem několik IPTV, včetně T-Mobile a O2. Kuki mělo pro mě zatím nejhorší aplikaci ze všech. V současné chvíli máme Lepsi.tv. Neřeším kolik tam je HD kanálů a sport není mou prioritou. Pro milovníky sportu je lepší volbou určitě jiná televize. Ale za cenu necelých dvou stovek přes 120 stanic je to jednoznačně nejlepší poměr cena/obsah. A hlavně, netřeba žádných aplikací na PC nebo set top boxů k televizím, běží snad úplně na každé Smart TV – odzkoušeno na Toshibách, LG a Apple TV. Velká spokojenost s 30-ti denním zpětným zhlédnutím. Je to zatím nejdelší, co jsem viděla. Za mě palec nahoru.