Předchozí
Následující

Kdo v Česku provozuje IPTV/OTT

O2 TV

O2 TV provozuje telefonní operátor O2, kterého vlastní společnost PPF Petra Kellnera. Jako jeden z prvních poskytovatelů IPTV začalo O2 už v roce 2006 ve své síti a celoplošně svou službu nabízí od konce roku 2015. Pokud od něj máte i DSL internet, dostanete slevu 100 Kč. Zpětné zhlédnutí funguje týden do minulosti, pro nahrávání máte kapacitu 100 hodin na dobu jednoho měsíce.

o2

Digi2GO

Původně pouze satelitní vysílání Digi TV funguje od září 2016 i přes internet pod značkou Digi2GO. Stojí za ním skupina Lama Energy Group miliardáře Petra Lamicha, která provozuje třeba virtuálního operátora v síti Vodafonu a je rovněž poskytovatelem energií (plyn, elektřina). Nově poskytuje i ADSL internet, se kterým dostanete slevu 149 Kč měsíčně. Funkce archivu, tedy zpětného zhlédnutí je až 7 dní. Nahrávání umožňuje uložit 30 hodin na dobu jednoho měsíce.

digi2go

UPC Horizon Go

Kabelová televize od UPC patří pod nizozemskou společnost Liberty Global. Pro plnohodnotnou nabídku musíte být v dosahu sítě UPC, platí to ovšem i pro službu Horizon Go. Ta nezahrnuje set-top-box a funguje nejvýše na třech zařízeních (smartphone, tablet, web) s malou podmínkou, že stejnou TV stanici lze sledovat jen na dvou zařízeních. Nabídka tarifů i ceny jsou jinak shodné. Zpětné zhlédnutí funguje po dobu sedmi dní, ale jen u asi 50 kanálů, ostatní tuto vymoženost nenabízí. Stejně tak Horizon postrádá funkci nahrávání pořadů (to lze jen na interní disk v set-top-boxu).

upc-horizon-go

T-Mobile TV

T-Mobile TV provozuje operátor T-Mobile, který patří pod německý Deutsche Telecom. Televizi nabízí od jara roku 2016. Pokud si od nich pořídíte internet, dostanete 100 Kč slevu. Nabídka T-Mobilu téměř kopíruje O2. Dokonce i prostředí na set-top-boxu je stejné, jenom v jiných barvách. Doba zpětného zhlédnutí je u T-Mobilu pouze tři dny a růžový operátor v tomto za ostatními trochu zaostává. V případě, že se přidáte do služby Magenta 1 ale můžete také využívat až týden. Kapacita nahrávek je podle tarifu 60–120 hodin na dobu jednoho měsíce.

Druhá IPTV od T-Mobilu se jmenuje Mobilní TV a už k ní potřebujete nějaký hlasový tarif. T-Mobile k ní nenabízí set-top-box, je určena jen pro mobily, tablety a web. Současně funguje jen na dvou zařízeních a nabídku kanálů prostřednictvím dvou levnějších balíčků má spíše menší.

t-mobile-tv

Kuki

Za televizí Kuki stojí brněnský poskytovatel internetu Netbox (společnost Smart Comp) a od poloviny roku 2016 funguje kromě Netboxu ve všech sítích jako OTT. Zákazníci, kteří současně využívají jejich internet, nemají zvláštní slevy. Je to logické, neboť Netbox nabízí internet jen v Brně, zatímco IPTV po celém Česku.

Zpětné zhlédnutí funguje týden a pro nahrávání pořadů máte k dispozici úložiště pro deset hodin na dobu jednoho týdne. Přikoupit se dá místo pro více nahrávek, 50 nebo 100 hodin (za 50/100 Kč měsíčně) a doba pro uložení se dá protáhnout až na půl roku.

kuki

Lepší.TV

Lepší.TV provozuje od začátku roku 2017 společnost GoNet, která stojí za webem tvprogram.cz a několika dalšími projekty. Služba nabízí prakticky neomezené nahrávání pořadů.

 

Lepší.TV je naprosto rekordní ve zpětném zhlédnutí. Všechny pořady drží „v paměti“ celý měsíc (u některých stanic je to méně) a pro ukládání na stejně dlouhou dobu máte neomezenou kapacitu. Nahrávat si pořadu je tak vlastně zbytečné, respektive jen je snáze najdete, ale pustit byste si je mohli i jejich vyhledáním v EPG. Nutné je to vlastně jen u těch pár TV stanic, které nenabízí zpětné zhlédnutí celý měsíc.

lepsitv

Zapni.TV

Tato služba funguje od léta 2015, přitom na stejné doméně běžela už někdy v roce 2010 trochu méně legální obdobná služba. Zpětné zhlédnutí funguje až týden a zajímavá je nabídka balíčků. Není zde nějaký nutný základ, v podstatě si můžete objednat třeba jen dokumentární stanice, nebo samotný balíček Sport. Případně oba dohromady a neřešíte bulvární balast. Některé TV stanice lze sledovat pouze na set-top-boxu či Smart TV a nejsou dostupné pro smartphone.

Služba nabízí i produkt zvaný Přenosná TV. Jde o 7″ tablet s Androidem, který má výrazné reproduktory a jednoduchou nadstavbu. To vše za 4000 Kč. Jeho hardwarové parametry nejsou příliš dobré (1 GB RAM, 8 GB úložiště, Android 5.1), ale je určen jen na to, aby na něm primárně běžela aplikace Zapni.TV. Reproduktory mají výkon 2× 5 W a dostanete k němu i dálkové ovládání.

zapnitv

SledováníTV

Původně startup je dnes jedním z největších poskytovatelů. Možná tuto službu máte doma a ani o tom nevíte. Funguje totiž spíše přes partnery – různé menší i větší poskytovatele internetu, ale dá se objednat i samostatně. Přes partnery bývá služba levnější, ale také dost jiná.

Délka zpětného zhlédnutí začíná na 50 hodinách, ale u vyšších tarifů se dostanete až na standardní týden. Pro nahrávání máte k dispozici kapacitu 25 až 120 hodin (opět podle tarifu), což vám v paměti vydrží 3 měsíce s možností prodloužení na dvojnásobek.

sledovanitv

Zajímají nás jen celoplošní operátoři, takový je z partnerů akorát Vodafone, který pro svou mobilní televizi využívá právě partnerství se SledováníTV. Vodafone neposkytuje set-top-box, na velké televizi si obraz pustíte jen prostřednictvím aplikace pro Smart TV. Zpětné zhlédnutí je u něj omezené na dva dny a velikost úložiště na 50 hodin. U tarifu s čistým HBO tuto možnost navíc vůbec neuvádí a zřejmě ani nenabízí. Díky HBO Go není ani potřeba, ale třeba k ČT24 z tohoto balíku by se hodila.

Předchozí
Následující

23 KOMENTÁŘE

 1. SledovaniTV má i Apple TV. A appka pro Smart TV a Android TV tam máte trochu zmatečně. Mám přímo od firmy a přestože bych appku pro Apple TV změnil v pár detailech, celkově jsem asi velmi spokojený. Mmch: pro Apple TV bude mít letos appku i UPC a jeho Horizon.

 2. Chyba v počtu zařizeni u KUKI, je to jedna telvize (STB) + 4 další zařízení, dle FAQ je možno dokoupit další š licence na TV, ale jestli je stim spojeno i ke kayde licenci další 4 zařízení není uvedeno (nepotřeboval jsem).

 3. Dle mého užívání jsou jen 4, zrovna teď jsem to zkoušel. 5. zažizení se tváří jen jako ovladač. Ono s tím počtem zařízení je to zmatené, možná zkuzte oslovit přímo Netbox k oficiálnímu vyjádření.

 4. Doplnění chaosu u KUKI pokud máte starou smlouvu u Netboxu tak počet mobilních zařízení je 4, u nových 5. A celkovy počet k jedné smlově je 3 fixní zařízení a 4 (5) mobiln9ch zařízení. Pokud používáte KUKI s jiným providerem, tak je to vždy 3 fixní a 4 mobilní.

 5. Digi2GO + STB Arris VIP1113 (H.265 analyzují, bude muset být nový set-top-box)
  T-Mobile TV + STB Arris VIP1113 (H.265 na nejsledovanějších kanálech, H.264 pro ostatní)

  Není to zvláštní, když Arris VIP1113 údajně H.265 nepodporuje? T-Mobile od druhé půlky roku 2017 nabízí Arris VIP4302, který umí H.265.

 6. Všechno kromě digi2go settopbox se trepe, má nekvalitní obraz. Zkoušel jsem iVysilani ČT, lepší TV aplikaci a web, sledování TV web. Na hokej se nedá nikde dívat, kromě digi2go settopboxu… Je to tím, že vše jede ve 25p. Chce to alespoň 50i…

 7. Vyzkoušela jsem několik IPTV, včetně T-Mobile a O2. Kuki mělo pro mě zatím nejhorší aplikaci ze všech. V současné chvíli máme Lepsi.tv. Neřeším kolik tam je HD kanálů a sport není mou prioritou. Pro milovníky sportu je lepší volbou určitě jiná televize. Ale za cenu necelých dvou stovek přes 120 stanic je to jednoznačně nejlepší poměr cena/obsah. A hlavně, netřeba žádných aplikací na PC nebo set top boxů k televizím, běží snad úplně na každé Smart TV – odzkoušeno na Toshibách, LG a Apple TV. Velká spokojenost s 30-ti denním zpětným zhlédnutím. Je to zatím nejdelší, co jsem viděla. Za mě palec nahoru.