Televize Prima bude mít v DVB-T2 již osmou stanici. Prima Star bude konkurovat ČT3

7
Televize Prima logo
Televize Prima
-
Zdroj: Prima

FTV Prima získala licenci pro celoplošné vysílání nové stanice na dobu 12 let. Podrobnosti teprve oznámí na tiskové konferenci. Začít vysílat ale musí nejpozději do jednoho roku. Jmenovat se bude Prima Star.

Celkově půjde o osmou stanici skupiny Prima, pokud nepočítáme dva o hodinu posunuté kanály (proto zdroje uvádějí deset kanálů). Půjde o tzv. archivní kanál, který bude vysílat starší pořady podobně jako ČT3 či Nova Gold. A právě tyto stanice mají být hlavními konkurenty v boji o diváka.

Stanice Primy v DVB-T2 vysílá multiplex 22, který provozují České Radiokomunikace. Jde o kanály Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi a CNN Prima News. Kromě Primy vysílá tento multiplex ještě dvě stanice Óčka a Retro Music. Tento multiplex už nemá moc velkou volnou kapacitu, ale Prima může využít pozice Test1 a Test2, které se uvažovaly pro další o hodinu posunutí stanice Max+1 a Krimi+1.

Nejsledovanější stanicí je s velkým náskokem Prima TV, na kterou se dívá tolik lidí, co na všechny ostatní stanice Primy dohromady. Všechny stanice Primy (kromě těch o hodinu posunutých) vysílají v rozlišení 1280 × 720 px. Hlavní kanál Primu několik měsíců vysílal v anamorfním 1440 × 1080 px, ale po stížnostech placených televizí rozlišení snížil.

prima podíl tv stanic
Podíl TV stanic skupiny Prima, březen 2021, 15+, celý den, zdroj: ATO-Nielsen Atmosphere via mediaguru.cz

Pro srovnání: Nova má nyní v éteru pět stanic (2, Cinema, Action, Gold) a Česká televize sedm (pokud považujeme Art a Déčko za jeden, tak jen šest). Barrandov potom tři stanice.

zdroj: Mediaguru

Televize Prima bude mít v DVB-T2 již osmou stanici. Prima Star bude konkurovat ČT3
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 10 hlasů

7 KOMENTÁŘE

  1. Kdyby ta banda pitomců raději začala vysílat dual audio. Jak je možné, že nikdo ještě nenabízí i originální znění?! Já bych se na spoustu věcí v televizi klidně podíval, ale s dabingem je to nekoukatelné. Teď třeba dávají Star Wars, ale nový dabing epizod IV-VI způsobuje krvácení do mozku.

  2. Já zas nechápu proč platím koncesi a dívám se na DVB-T2 v lepším případě nějaké qHD či co to je. A na programy České televize bohužel takřka nekoukám. Tam má smysl snad jen sport na to se hezky kouká ve full HD. Tahle platforma DVB-T-T2 přišla pozdě. Navíc všechny naše televize se snaží držet krok s televizí šířenou internetem. V tom je dneska budoucnost v různých Netflixech, HBO Go, dokonce VOYO atd.

    • Jestli je v televizi šířené internetem budoucnost, tak to byste měl vysvětlit nahrávacím společnostem, protože zrovna Netflix a HBO Go jsou obsahově docela tragedie. Zřejmě i za 50 let bude běžná lineární TV